Фрідман: «Я сказав Краснікову, що Дніпро-1 вже почав погашати трансферний бан. Певно, він не встиг повідомити Кучеру»

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
1566
1 голос
Фрідман: «Я сказав Краснікову, що Дніпро-1 вже почав погашати трансферний бан. Певно, він не встиг повідомити Кучеру»
Красніков, Кучер і Фрідман, колаж: Sport-express.ua
Комерційний директор Дніпра-1 В’ячеслав Фрідман ексклюзивно для сайту Sport-express.ua прокоментував інформацію про те, що Олександр Кучер позивається до дніпровського клуба з приводу заборгованості.

Учора Олександр Кучер повідомив нашим колегам із сайту «Український футбол», що подав позов до Дніпра-1 у Палату вирішення спорів УАФ. Причина – тримісячна заборгованість по зарплаті та бонуси за друге місце.

Сайт Sport-express.ua зв’язався з В’ячеславом Фрідманом, щоб дізнатись, як йдуть справи із погашенням заборгованості.

«Дніпро-1 через невихід у єврокубки недозаробив близько шести мільйонів євро. Якби ми ці гроші отримали, то змогли б швидко погасити заборгованість»

– В'ячеславе Євгеновичу, що можете відповісти на те, що Кучер позивається до Дніпра-1 щодо заборгованості із зарплати і бонусу за друге місце?

– Мені б не хотілося так часто давати коментарі, тому що Фрідмана стає занадто багато у футбольній пресі, але тут питання серйозне, тому відповім. 

Безумовно, ми розрахуємося з Кучером. Ми вже почали погашати трансферний бан. Я нещодавно спілкувався з Красніковим і йому про це говорив. Напевно, він просто не встиг повідомити Кучеру.

Олександр Кучер, фото: СК Дніпро-1

– Із Дніпром-1 багато хто судиться через борги. Не боїтеся штрафних санкцій, наприклад, зняття очок?

– Ми обов'язково закриємо всі борги і вже працюємо в цьому напрямку.

Зрозуміло, що клуб завжди має нести відповідальність перед гравцями і тренерським штабом за виконання контрактних зобов'язань. Але якщо клуб підписує гравців за великі гроші і платить їм хороші зарплати, то він теж хоче отримувати якусь віддачу. 

Дніпро-1 завжди прагнув до фінансового фейр-плей. Ми не виконали завдання і не потрапили в єврокубки. У зв'язку з цим Дніпро-1 недозаробив, як ми знаємо з торішньої кампанії, близько шести мільйонів євро. Якби ми ці гроші отримали, то, безумовно, змогли б швидко погасити заборгованість перед колишніми та нинішніми футболістами і тренерами клубу. 

Дніпро-1 живе за коштами. Ми хочемо, щоб клуб заробляв і мав дохід. Потрібно не забувати, що чемпіонат проходить у воєнний час, коли промисловість країни практично не працює, тому фінансові проблеми клубів повинні сприйматися вболівальниками з розумінням. 

Футбол розрахований на цільову аудиторію людей призовного віку, які воюють на фронті, які донатять на ЗСУ, віддаючи останні 100-200 гривень, а футболісти в цей час отримують 15, 20, 25 тисяч доларів, тому смішно читати про двомісячну заборгованість. Що в цьому випадку має робити вболівальник, розплакатися?

«Гроші Йовічевичу в нас є, а заплатити йому заважає суто технічний нюанс»

– Як йдуть справи з боргом Йовічевичу?

– Гроші Йовічевичу в нас є, а заплатити йому заважає суто технічний нюанс. Українське законодавство під час війни не дозволяє виводити гроші з українських банків у євро на той рахунок, який надав Йовічевич. Ми намагаємося вирішити це питання, шукаємо варіанти. 

Ігор Йовічевич, фото: СК Дніпро-1

– Кучер говорив, що у Дніпра-1 є чотиримісячна заборгованість і перед чинними гравцями, і тренерським штабом. Це правда?

– Ні. У Дніпра-1 уже кілька років існує двомісячний розрив у зарплаті, якого ми позбулися б, якби потрапили цього сезону в єврокубки. Щоб було зрозуміло, гравці щомісяця отримують зарплату – у грудні за вересень, у січні за жовтень і т. д. Це навіть серйозною заборгованістю назвати не можна. Дніпро-1 платить гроші в білу, гравці отримують на картку, проблем ніяких немає. 

«Думаю, інсайдер виконує замовлення конкурентів Дніпра-1 у боротьбі за третє місце»

– Першим про позов Кучера до Дніпра-1 написав Ігор Бурбас. Він же повідомляв про нібито перехід Русола в Полісся. Чому він так часто згадує Дніпро-1 у своїх інсайдах?

– Думаю, він виконує чиєсь замовлення.

– Чиє?

– Наших конкурентів у боротьбі за третє місце. Назви клубів вимовляти немає сенсу, їх три. Шахтар у моєму розумінні зараз поза конкуренцією, він перше місце не упустить. 

– Чому Дніпро-1 бореться не за перше або друге місце?

– Боротьба за призові місця – це не тільки медаль на шиї, головне – це фінансові надходження в скарбничку клубу. За перше місце в минулому сезоні ми вже боролися з Шахтарем, але отримали урок, що поки нам рано думати про чемпіонство. А друге місце ми вже займали, з фінансового боку воно нам щастя не принесло.

***

  • Дніпро-1 пішов на зимову перерву на другому місці у турнірній таблиці УПЛ. У команди Юрія Максимова по 34 очки з Кривбасом, але поразка в очній зустрічі (0:3).
  • Третє місце займає Полісся (32 бали). Шахтар (31) та Динамо (28) розташувалися на третій та четвертій позиції відповідно, але мають ігри в запасі і за втраченими очками є лідерами чемпіонату.