«Ракицькому потрібно закінчувати і не мучитися, як і Гармашу»: Сабо – на чутки про перехід захисника Шахтаря в Металіст 1925

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
2237
5 голосів
«Ракицькому потрібно закінчувати і не мучитися, як і Гармашу»: Сабо – на чутки про перехід захисника Шахтаря в Металіст 1925
Ракицький і Сабо. Колаж: Sport-express.ua
Колишній тренер Динамо і збірної України ексклюзивно для Sport-express.ua поділився думками щодо можливого переходу Ярослава Ракицького у Металіст 1925.

Британський журналіст українського походження Ендрю Тодос шокував новиною про те, що захисник Шахтаря Ярослав Ракицький влітку може поповнити склад одного за аутсайдерів УПЛ – Металіста 1925 – на правах вільного агента. 

Сайт Sport-express.ua поспілкувався з цього приводу із заслуженим тренером України Йожефом Сабо. 

«Ракицькому вже 34 роки, куди йому мотатися туди-сюди?»

– Йожефе Йожефовичу, з'явилася інформація, що Металіст 1925 влітку може підписати Ракицького. Вірите в такий розвиток подій?

– Скажу чесно – схоже на фейк. Це ж ще потрібно, щоб Металіст 1925 залишився в УПЛ, а шанси на виліт у них дуже високі. Напевно, Ярослав виявився не потрібен Пушичу, тому що він його не ставить. Ракицькому вже 34 роки, куди йому мотатися туди-сюди? Моя думка, що йому потрібно вже закінчувати з футболом і не мучитися, раз він виявився непотрібним Шахтарю.

– Як думаєте, Ракицький погодиться виступати в Першій лізі, якщо Металіст 1925 вилетить?

– Не впевнений, що він погодиться грати в Першій лізі. Повторюся, у такому віці потрібно вже закінчувати. 

Ракицькому треба було раніше думати, що робити. Потрібно було піти на тренерські курси, отримати диплом і тренувати собі спокійно команду в Другій або Першій лізі. 

Можливо, у нього якісь інші плани, не знаю. 

– Навіщо Ракицький знадобився Скрипнику?

–Тому що тренер не може набрати хороших футболістів – їх у нас просто немає! Якщо хтось з'являється, то він одразу їде в Європу. Легіонери до нас боятися їхати, он у Дніпрі-1 всі розбіглися. Не заздрю Максимову, команди у нього практично не залишилося. Йде війна і люди розбігаються, з цим ми нічого не можемо вдіяти. Раніше наші футболісти в Польщу не їздили. 

Ярослав Ракицький. Фото: ФК Шахтар

–  Ваша думка зрозуміла – Ракицькому потрібно закінчувати. Ну, а все ж таки, за своїм рівнем, він здатний посилити Металіст 1925?

– Звичайно! У Ракицького є майстерність, у нього хороша ліва нога, відмінні довгі передачі. Але вік є вік і від цього нікуди не дітися.

– У Металісті 1925 грає ще одна вікова зірка – Денис Гармаш.

– У нього така сама ситуація, як і з Ракицьким. Я раджу цим хлопцям закінчувати, раз вони не підходять Шахтарю і Динамо.

«Для мене номер 1 – це Бражко. Він першим поїде за кордон. Судаков мене не вражає»

– Як ви думаєте, Скрипник не зробив помилку, очоливши Металіст 1925?

– Я взагалі здивований: навіщо Скрипник узяв цю команду?! Можливо, у Ворсклі не платять зарплату або він посварився з керівництвом, інакше я не розумію його вибору. У Полтаві, як ніяк, була команда-середнячок, з якою можна було працювати, а Металіст 1925 стоїть на виліт. 

Харківському клубу можуть допомогти хіба що Минай і Верес, які теж не виблискують у цьому сезоні. Надія тільки на них. 

– Зараз без клубу Олександр Хацкевич, який не проти попрацювати в УПЛ. Ваша думка – він може підсилити якусь українську команду?

– Я взагалі не розумію, хто вмовив Сашу очолити той злощасний польський клуб [Заглембє Сосновець]. В Україні Хацкевича сприймають, а в іншій країні його ніхто не знає. Ось і вийшло так, що його мало не побили. 

Що стосується його повернення в Україну, то я думаю, що Хацкевичу треба брати команду з Другої ліги і вести її в Першу, а потім в УПЛ. 

Тільки таким чином! Одразу він навряд чи очолить команду з Прем'єр-ліги.

– Вас хтось радує з гравців у нинішньому чемпіонаті України?

– Немає в нас класних футболістів! Для мене номер 1 – це Бражко. Він першим поїде за кордон. У нього є хороші дані: відбір, бачення поля, передачі, прекрасний удар. Другого такого футболіста в чемпіонаті України я не бачу.

Володимир Бражко. Фото: ФК Динамо

– А Судаков?

– Він мене не вражає. Так, Судаков працездатний, але я не бачу, щоб він добре працював у відборі як півзахисник. Про нього багато пишуть, але в Шахтарі звикли підігрівати інтерес до своїх футболістів, щоб дорого їх продати, як Мудрика. 

Але після Мудрика не дуже-то добре і купують наших футболістів. Михайло зробив антирекламу нашим гравцям своїми виступами за Челсі. 

Я взагалі не розумію, як лондонський клуб за ним дивився?! Які вони побачили в ньому якості?! Крім швидкості, у Мудрика нічого немає! Суперники його вже давно читають і йде страховка, один на один проти Мудрика вже ніхто не грає. Тому він нічого не може зробити в АПЛ. Переоцінений гравець.