Артем Мілевський – після поразки від Румунії: «Збірна України вийде з групи на Євро-2024»

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
4917
13 голосів
Артем Мілевський – після поразки від Румунії: «Збірна України вийде з групи на Євро-2024»
Артем Мілевський. Колаж: Sport-express.ua
Колишній нападник Динамо Артем Мілевський ексклюзивно для сайту Sport-express.ua висловився про збірну України після поразки у стартовому матчі Євро-2024 та згадав схожу ситуацію на ЧС-2006.

Збірна України під керівництвом Сергія Реброва вкрай невдало стартувала на Євро-2024, програвши Румунії з рахунком 0:3. Віктор Леоненко розкритикував нашу команду, як і більшість експертів.

Сайт Sport-express.ua звернувся за коментарем до легенди Динамо Артема Мілевського, який вирішив підтримати наших хлопців. 

«Мене самого постійно хейтять, тому я знаю, що це таке, і розумію стан хлопців зі збірної України»

– Артеме, чому стався провал у матчі Румунією, адже нашу команду вважали фаворитом?

– У мене вчора було багато друзів. Ми підготувалися до матчу, вдягнули вишиванки, співали гімн перед телевізором разом із командою. Що стосується самої гри... Я сказав лише два слова за матч. Я взагалі не розумів, що відбувається на полі. 

Учора багато підписників мого телеграм-каналу TIMI 10 просили мене висловитися про матч, але я не став цього робити. Я ніколи не роблю поспішних висновків. По гарячих слідах краще взагалі нічого не говорити. 

Зараз я хочу тільки підтримати Сергія Станіславовича [Реброва] і всю нашу збірну. Я вірю в нашу команду і впевнений, що хлопці виправлять ситуацію і вийдуть із групи. Мене самого постійно хейтять, тому я знаю, що це таке і розумію стан хлопців зі збірної України. Я згоден із Володею Звєровим, який сказав, що є такі моменти, коли нічого не потрібно говорити, краще – промовчати.

Румунія – Україна. Фото: Google

Чого нам чекати від матчу зі Словаччиною, яка несподівано перемогла Бельгію (1:0)?

– Поразка бельгійців показує, що в нас рівна група. Бельгійці не показали нічого надприродного, а словаки зіграли дуже суворо, з величезним бажанням і самовіддачею. Після другої гри в нашій групі все може кардинально змінитися, якщо ми обіграємо Словаччину, а Бельгія – румунів. І все буде вирішуватися в останньому турі. 

Кожен гравець збірної України розуміє, чого від них очікували і права на помилку вже немає. Упевнений, наша команда зробить правильні висновки і переможе словаків. Час для підготовки є. Ми ще можемо все змінити на краще. Я вболіватиму і переживатиму за нашу збірну. 

«Наші дідусі після матчу з Іспанією зібралися за вечерею за келихом вина і серйозно між собою поговорили по-чоловічому»

– Схожий момент був на чемпіонаті світу 2006, коли збірна України програла іспанцям (0:4) у стартовому матчі, але потім перемогла Саудівську Аравію (4:0), Туніс (1:0) і вийшла з групи. Розкажіть, як тоді команда пережила поразку від іспанців і налаштувалася на наступні матчі?

– Ситуація трохи схожа, але відмінність у тому, що в нас залишалися ігри з менш статусними суперниками. Що стосується матчу з іспанцями, то я тоді був наймолодшим у команді і з мене «хабарі гладенькі». Найбільше критики дісталося на адресу наших ветеранів: Шеви, СаШо, Ворони. 

Наші дідусі після матчу з Іспанією зібралися за вечерею за келихом вина і серйозно між собою поговорили по-чоловічому. Андрій Миколайович [Шевченко] тоді сказав: «Так, Іспанія сильніша за нас. Але цей матч уже потрібно забути! Ми повинні вийти з групи». 

Після цієї розмови ми рознесли Саудівську Аравію, обіграли Туніс і вийшли з групи. І вболівальники одразу змінили гнів на милість. Тому, сподіваюсь, нинішня збірна України повторить наш шлях.

– В 1/8 фіналу ви пройшли в серії пенальті Швейцарію. Що вам говорили в команді після виконання пенальті у стилі «паненки»?

– У нас у холодильнику постійно стояло пляшок десять пива, які могли собі дозволити випити ветерани після гри. Після матчу зі швейцарцями Ворона відкрив собі пляшечку пива, навіть мені дозволив одну взяти, ми з ним сховалися, закурили сигарету, і він каже: «Малий, якби ти не забив, я б тобі голову відірвав». – «Спокійно, ми вже там – у чвертьфіналі» (сміється, – прим. А.П.).

Воронін – чудова людина, у мене з ним були дуже хороші стосунки. Він мене в збірній взяв під своє крило, навіть місце в автобусі мені виділив біля себе.