Харлан подарували ікону, написану на ящику з-під набоїв: фехтувальниця зустрілась із ЗСУ

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
906
0 голосів
Харлан подарували ікону, написану на ящику з-під набоїв: фехтувальниця зустрілась із ЗСУ
ЗСУ та Ольга Харлан. Фото: АрміяInform
Військовослужбовці бригади Сил ТрО ЗСУ Київщини зустрілися з олімпійською чемпіонкою Ольгою Харлан. Хлопці не залишили фехтувальницю без подарунку.

Військовослужбовці бригади Сил ТрО ЗСУ Київщини зустрілися з олімпійською чемпіонкою з фехтування Ольгою Харлан, повідомляє АрміяInform.

В липні цього року фехтувальниця відмовилася потиснути руку росіянці після поєдинку на чемпіонаті світу. Військовослужбовці підтримали вчинок спортсменки, висловлюючи подяку в соцмережах, а під час зустрічі вони змогли це зробити вже особисто.

Після спілкування з олімпійською чемпіонкою, військові зробили їй приємний подарунок. Спортсменці вручили ікону Богородиці Семистрільної, написану на ящику з-під набоїв. Її на прохання воїнів тероборони спеціально для Ольги Харлан написав відомий художник Олесь Клименко.

Спортсменка, згадуючи день поєдинку з росіянкою, сказала, що була впевнена у своїй правоті:

«Я отримала тоді неймовірну підтримку від усієї країни. Здавалось, що вся Україна мене обіймала у цей момент. Я відчула і зрозуміла, що мою кар`єру, медалі, звання в мене вже ніхто не забере. Але є щось більше… І коли я побачила, що це мотивує бійців, це дуже піднесло мене», – заявила Ольга Харлан на зустрічі.

  • Українська фехтувальниця є олімпійською чемпіонкою Пекіна-2008 та шестиразовою чемпіонкою світу.
  • Українка отримала дискваліфікацію після відмови тиснути руку фехтувальниці з РФ Анні Смірновій. 
  • Ольга Харлан здобула перемогу над росіянкою (15:7) і після завершення бою пропонувала стукнутися зброєю замість рукостискання. Проте після того, як росіянка відмовила від пропозиції, українка залишила доріжку.
  • Організатори турніру дискваліфікували українку, мотивуючи це порушенням спортивних принципів і правил фехтування – кожна сутичка має обов’язково завершуватися рукостисканням.  
  • Згодом дискваліфікацію Харлан відмінили. Також МОК запевнив, що Ольга попри все матиме спеціальну ліцензію на участь в Олімпіаді 2024 року, що пройде в Парижі.
X