«Ті події на мене вплинули»: Харлан розповіла про наслідки свого вчинку на чемпіонаті світу

Аватар Ілля Деулін Ілля Деулін
586
0 голосів
«Ті події на мене вплинули»: Харлан розповіла про наслідки свого вчинку на чемпіонаті світу
Ольга Харлан. Фото: Imago
Ольга Харлан вчергове підняла тему допуску російських та білоруських спортсменів до змагань, зазначивши, що в розмові з іноземцями «всі все розуміють».

Українська фехтувальниця Ольга Харлан поділилася враженнями від першого після скандального чемпіонату світу в Мілані турніру в Туреччині:

«Можу сказати, що було важко. І зараз не дуже добре, бо все ж ті події на мене якось вплинули. Але я наразі націлена на роботу і дуже важливо знати, чого я хочу, знати свою ціль. Тому й було рішення поїхати у Туреччину на «сателіт».

Спортсменка також відреагувала на кроки міжнародної федерації з приводу допуску росіян та білорусів на змагання: 

«Я вже не дивуюся тому, що робить Міжнародна федерація. Апогей цьому був у Мілані на чемпіонаті світу, те, що сталося зі мною. Але вони все продовжують це робити, мені це незрозуміло. Звісно, спілкуюся з колегами з інших країн. Вони знають, що це несправедливо, але олімпійський відбір — всі все розуміють».

Також Харлан розповіла, як до цього ставляться іноземні фехтувальники:

«Мабуть, не бачать у цьому нічого поганого, можливо хтось не хоче дивитися на це з цього боку. Всі націлені на Олімпійські ігри — якось так. Але ми бачимо підтримку від інших країн, і так само багато спортсменів та федерацій не мовчать. Інша справа, що у Міжнародній федерації не звертають увагу на це».

Ольга відзначила, що Україні треба мати інформаційну політику з приводу цього:

«Нам треба розповсюджувати інформацію, треба розмовляти, говорити, що ми робили всі ці місяці, коли їх допустили. Мені здається, у мене не було жодного змагання, де я б не говорила про цю ситуацію з нейтральними спортсменами».

Наостанок у коментарі Суспільне Спорт Харлан зазначила, що вона подає приклад іншим:

«Розумію, що спортсмени з інших країн дивляться, що робить їхня федерація: якщо вона каже щось зробити, то вони й роблять. Я зі свого боку кажу, що ми, атлети є голосом. Мій приклад є гарним, хоч і дуже важким. Думаю, з цього можна взяти щось для себе».

  • Нагадаємо, що Харлан отримала «чорну картку» терміном у 60 діб за підсумками чемпіонату світу 2023 року, коли вона відмовилася потиснути руку представниці країни-терориста Анні Смірновій.
  • Після цього українська федерація подала протест на дане рішення, що дало Ользі можливість виступати в командному турнірі. 
  • На даний інцидент відреагував Міжнародний олімпійський комітет, який надав Харлан пряму путівку на ігри в Парижі.
  • Термін «чорної картки» Ольги сплив 23 жовтня, але вона і до цього де-факто не набрала чинності і українка продовжила виступи.