Росіян та білорусів допустили на ЧС з карате: українська федерація жорстко відреагувала

Аватар Євген Чепур Євген Чепур
602
0 голосів
Росіян та білорусів допустили на ЧС з карате: українська федерація жорстко відреагувала
Анжеліка Терлюга. Фото: Федерація карате України
На сайті Міжнародної федерації карате з'явилася заявка «індивідуальних нейтральних атлетів», куди потрапили 20 спортсменів, що представляють росію та білорусь.

Українська федерація карате подасть протест до Міжнародної федерації карате через допуск до чемпіонату світу спортсменів з росії та білорусі як нейтральних. Про це повідомив президент української федерації карате Іван Дутчак.

Відзначимо, що заявка «індивідуальних нейтральних атлетів» з'явилася за чотири дні перед офіційним стартом турніру у Будапешті. Саме цим збирається оперувати наша федерація у своєму протесті, але Дутчак зізнається, що шансів на успіх мало.

«Стосовно самої заявки, то ми напишемо протест з приводу несвоєчасної подачі заявки, відповідно з якимись наслідками стосовно того, що їх не повинні були заявляти. 

Не думаю, що цей протест буде задоволений, але ми все одно це зробимо. На змаганнях у нас є випрацювана повністю тактика поведінки, ми будемо її дотримуватися».

Також президент української федерації карате зауважив, що спортсменів будуть перевіряти на причетність до військових структур.

«Моніторимо зараз їхню причетність до збройних сил і силових структур. Збираємо інформацію, в разі виявлення якихось фактів будемо комунікувати з всесвітньою федерацією карате», — сказав Дунчак у коментарі для Суспільне Спорт.

  • Україна на ЧС-2023 з карате буде представлена 22 спортсменами, які змагатимуться у 15 категоріях.
  • На попередній світовій першості 2021 року у Дубаї Україна здобула три медалі (срібло виборола Аніта Серьогіна, а Галина Мельник та Катерина Крива – бронзу) та провела найуспішніший турнір в історії.
  • Загалом у межах чемпіонату світу з карате українські спортсмени вибороли сім медалей: дві срібні та п'ять бронзових.