«Це вже перебір»: Сабо розкритикував вибір нового головного тренера Шахтаря

Аватар Ілля Деулін Ілля Деулін
873
0 голосів
«Це вже перебір»: Сабо розкритикував вибір нового головного тренера Шахтаря
Йожеф Сабо, фото: Google
Як вважає колишній головний тренер Динамо та збірної України Йожеф Сабо, власник Шахтаря Рінат Ахметов міг і почекати з відставкою Патріка ван Леувена, а Маріно Пушичу може не вистачити досвіду.

Колишній головний тренер київського Динамо та збірної України Йожеф Сабо у ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» прокоментував пертурбрації на посту головного тренера Шахтаря.

За словами Йожефа Йожефовича, з відставкою Патріка ван Леувена президент донецького клубу Рінат Ахметов міг і почекати:

«Навіть не знаю, як це коментувати. Вважаю, що якщо вже кортить Ахметову отримати нового тренера, то варто почекати. Бодай до зимової паузи».

Також Сабо поділився думками щодо головної кандидатури на посаду головного тренера Шахтаря – Маріно Пушича:

«Ну от прийде зараз цей Пушич ‒ і що? Та він же команди взагалі не знає, матчів, певно, і не бачив навіть (Пушич був помічником Слота, коли Фейєноорд перемагав Шахтар 7:1, ‒ прим. «УФ»). Що він зможе зробити? Одразу дати результат? Перемогти Барселону? Ні. Не вірю».

Експерт також прокоментував можливість постійного працевлаштування на чолі «гірників» директора з футболу клубу Дарійо Срни, який нині виконує обов'язки головного тренера донецької команди:

«Не впевнений, що Срна хоче працювати в Шахтарі головним тренером. Дарійо ж сам в інтерв’ю говорить, що клуб шукає тренера, веде перемовини. Таке враження, що Срна просто не впевнений у собі. 

Втім, Сабо відзначив потенціал хорвата на тренерській праці:

«Між тим, він вже дуже багато років перебуває в структурі клубу, знає відмінно команду з середини і всі задатки, щоб стати тренером, в нього є». 

Колишнй тренер також висловив занепокоєння, що Пушичу в Шахтарі може не вистачити досвіду:

«А цей боснієць, Пушич, якого активно всі обговорюють, він же взагалі ніде не працював самостійно головним тренером (крім періоду в Твенте в 2018-19 роках, ‒ прим. «УФ»). Вивчаючи його біографію, я звернув увагу, що він постійно лише асистував».

Наостанок Сабо поділився думкю про те, чи потрібно взагалі зараз «гірникам» робити будь-які перестановки на посту головного тренера:

«Переконаний, що не потрібен зараз Шахтарю новий тренер. Три наставники за рік ‒ це вже перебір». 

  • Нагадаємо, що з сезону 2022/2023 з Шахтарем почергово працювали Ігор Йовічевіч (літо 2022-го – літо 2023-го), Патрік ван Леувен (липень-жовтень 2023-го), а також Срна, як в.о. головного тренера.
  • Пушич може почати працювати з «гірниками» вже у матчі третього туру Ліги чемпіонів проти Барселони 25 жовтня.
  • Срна ж провів лише один поєдинок на чолі Шахтаря – гру УПЛ проти ЛНЗ (3:0).