«Чому всі мовчать щодо Довбика, Мудрика, Трубіна?»: експрацівник Кривбасу пояснив своє неповернення в Україну

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
18072
0 голосів
«Чому всі мовчать щодо Довбика, Мудрика, Трубіна?»: експрацівник Кривбасу пояснив своє неповернення в Україну
Лопатін та жіноча команда Кривбасу. Колаж: СЕ
Колишній SMM-фахівець Кривбасу Роман Лопатін ексклюзивно для sport-express.ua прокоментував своє не повернення до України після виїзду з клубом за кордон.

Не встигли вщухнути пристрасті щодо втечі Роспутька із Шахтаря на росію, як вітчизняні ЗМІ повідомили, що двоє працівників Кривбасу не повернулись в Україну після виїзних матчів у жіночій Лізі чемпіонів. Мова йде про Романа Лопатіна (SMM-фахівець, колишній пресаташе донецького Олімпка) і Романа Медведєва (фотограф).

Редактору сайту sport-express.ua вдалося зв’язатися з Романом Лопатіним і почути його позицію.

«Мене щодо повернення в Україну ніхто не інструктував і я нічого не підписував»

– Романе, хочемо почути від вас коментар стосовно того, що ви не повернулись в Україну після виїзду жіночої команди Кривбасу за кордон?

– Не розумію, чому це так резонувало. Офіційно я ніякого закону не порушував, у Конституції України немає ніякої заборони ні на виїзд, ні на в’їзд. Я виїхав офіційно, не перетинав кордон якось нелегально. 

Мою історію журналісти розкрутили на тлі хайпу від вчинку футболіста Шахтаря Роспутька, який поїхав до рашки. Це взагалі треш. 

У мене виникли певні сімейні обставини, про які я не можу сказати публічно, тому я вирішив не повертатися [в Україну]. Я заздалегідь звільнився з Кривбасу. 

У нас під час війни поїхали Довбик, Трубін, Мудрик, Гармаш. Чому всі мовчать щодо них? І це я назвав тільки найвідоміших футболістів. У нас якісь подвійні стандарти. Я не рвав стосунків з Україною, підтримував, підтримую і буду підтримувати свою країну та продовжую донатити. Що саме мені інкримінують? 

Трубін і Мудрик. Фото: УАФ

– В Україні зараз військовий стан і чоловікам призовного віку заборонено виїжджати за кордон. Ви їхали за дозволом Мінмолодьспорту у складі делегації Кривбасу і через певну кількість днів повинні були повернутись в Україну.

– Мене щодо цього ніхто не інструктував і я нічого не підписував, – що мав повернутися. Я розумію, що зараз важкий час для України і такі питання – це тендітна матерія. 

«Мій відхід стався ще в середині літа, три місяці тому, коли жіноча команда Кривбасу їздила на контрольні матчі в Польщу. Туди приїхали мої родичі і забрали мене»

– За словами Болотнікова, Кривбас не знав, що ви не плануєте повертатись і криворізька команда звернулася з цього приводу до поліції, Міністерства молоді та спорту України, а також до прикордонників. Це правда?

– Не знаю. Я такого навіть не чув. З приводу чого вони можуть звернутись до поліції? Я ніякого закону не порушував. 

– Ви кажете, що заздалегідь звільнилися із клубу. Чому тоді ви були у складі делегації Кривбасу на виїзд?

– Я пообіцяв, що допрацюю збори, тому що не хотів підводити клуб. В юридичній площині ми з Кривбасом все врегулювали, я їм вдячний за цей рік, який пропрацював. Це було круто. 

– Кривбас знав, що ви не будете повертатися в Україну?

– Думаю, вони не знали. Просто в мене виникли сімейні обставини. Моя родина знаходиться за кордоном.

– Ви сказали, що відпрацювали збори та поїхали, але за інформацією ЗМІ, ваш відхід стався під час матчів жіночої ЛЧ, то де правда?

– Щодо жіночої ЛЧ – це неправда. Мій відхід стався ще в середині літа, три місяці тому, коли жіноча команда Кривбасу їздила на контрольні матчі в Польщу. Туди приїхали мої родичі і забрали мене. Ось і все. 

– Чи спілкувались ви з Кривбасом після свого відходу?

– Ні, мені ніхто не телефонував, як і я. Ми розірвали стосунки у юридичній площині і побажали один одному успіхів. 

Жіноча команда Кривбасу. Фото: ФК Кривбас

«Я підписав контракт з клубом п’ятої ліги Німеччини – Цеденік. Скоро буде презентація»

– Як ви оціните свій вчинок з моральної точки зору?

– В моєму житті склалися певні обставини і з моральної точки зору я повинен бути зараз зі своєю сім’єю. Думаю, так би вчинив будь-хто у моїй ситуації, адже родина на першому місці, а потім ідуть всі інші питання. 

– Віктор Вацко в ефірі своєї програми казав, що чув від колег, що ви вже давно говорили, що плануєте виїхати за кордон. Це правда?

– Ні, таких планів я не виношував.

– Де ви зараз знаходитесь?

– У Німеччині. Я, як футболіст, підписав контракт з клубом п’ятої ліги – Цеденік. Скоро буде презентація. Тобто у мене така сама ситуація, як з іншими нашими футболістами, які грають за кордоном. 

– Чи плануєте ви повернутись в Україну?

– Звичайно, коли зміняться обставини, але наразі це неможливо. 

– Через війну?

– Ні, через сімейні обставини. Зараз у мене ще більше можливостей підтримувати країну і робити щось корисне. 

– Що скажете про фотографа Кривбасу Романа Медведєва, який також не повернувся в Україну?

– У нього своя історія. За іншу людину я не буду говорити.