«Нейтральні» атлети з росії та білорусі: Україна готова виступити на Олімпіаді-2024

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
1274
0 голосів
«Нейтральні» атлети з росії та білорусі: Україна готова виступити на Олімпіаді-2024
Логотим ОІ-2024 в Парижі. Фото: сайт Олімпійських ігор
Україна готова взяти участь на Олімпійських іграх у Парижі, що відбудуться влітку 2024 року, навіть за умов допуску до змагань спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі.

Україна готова виступити на Олімпіаді-2024 навіть за умов участі «нейтральних» атлетів з росії та білорусі, повідомив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

«Наші атлети мають бути на Олімпіаді. Наш прапор буде на церемонії відкриття, під час змагань, наші спортсмени представлятимуть нашу країну, тому кожен у світі побачить, що Україна була, є і буде.

Ми не приділяємо уваги цим атлетам [росіян і білорусів – прим.], тому що для нас незрозуміло, що це за спортсмени, оскільки вони під нейтральним прапором. Проте, якщо росія і білорусь будуть виступати під своїм прапором – ми не будемо брати участь у цій Олімпіаді.

Наші спортсмени не можуть спокійно готуватися. Важко психологічно. Немає жодного спортсмена, у якого б не загинув друг, родич, батько чи член команди», – сказав Гутцайт в інтерв'ю японському виданню Kyodo News.

Міністерство молоді та спорту України у липні змінило текст наказу, який забороняв українським атлетам змагатися на турнірах, де присутні представники Росії та Білорусі. Відповідно до нового тексту наказу, виступати на цих змаганнях можна за умов, якщо росіяни та білоруси представлені у «нейтральному» статусі.

X