«Вона показала, що ми боролися й будемо боротися за незалежність України»: Гутцайт – про Харлан

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
376
0 голосів
«Вона показала, що ми боролися й будемо боротися за незалежність України»: Гутцайт – про Харлан
Вадим Гутцайт. Фото: Google
Вадим Гутцайт під час церемонії нагородження найкращих спортсменів місяця поділився думками про рішення фехтувальниці Ольги Харлан не потискати руку росіянці Анні Смірновій на чемпіонаті світу.

Вадим Гутцайт поділився думками про дискваліфікацію Ольги Харлан на чемпіонаті світу після відмови тиснути руку росіянці Анні Смірновій:

«Ми гідно вийшли з цієї ситуації, Ольга зробила гідний вчинок. Це приклад тому, щоб всі спортсмени зрозуміли – може, ще є такі, що не зрозуміли – те, як потрібно поводити себе на змаганнях. Зрозуміли, як потрібно поводитись, коли поряд стоять спортсмени цих країн під нейтральним прапором, але все одно гідно поводити себе».

Міністр молоді і спорту України та президент НОК висловився про вчинок української шаблістки:

«27 липня ще раз ми показали всьому світу, що ми українці, що ми переможці. Ольга в той день перемогла всіх та показала, що ми боролися й будемо боротися за нашу незалежність України, за нашу перемогу», – сказав Вадим Гутцайт під час церемонії нагородження найкращих спортсменів місяця.

  • Українка отримала дискваліфікацію після відмови тиснути руку фехтувальниці з РФ Анні Смірновій. 
  • Ольга здобула перемогу над росіянкою (15:7) і після завершення бою пропонувала стукнутися зброєю замість рукостискання. Проте після того, як росіянка відмовила від пропозиції, українка залишила доріжку.
  • Організатори турніру дискваліфікували Харлан, мотивуючи це порушенням спортивних принципів і правил фехтування – кожна сутичка має обов’язково завершуватися рукостисканням.  
  • Згодом дискваліфікацію Харлан відмінили. Також МОК запевнив, що Харлан попри все матиме спеціальну ліцензію на участь в Олімпіаді 2024 року, що пройде в Парижі.
X