Провокаціям не буде місця: Верховна Рада закликає скасувати рукостискання українців з росіянами та білорусами

Аватар Ілля Деулін Ілля Деулін
463
0 голосів
Провокаціям не буде місця: Верховна Рада закликає скасувати рукостискання українців з росіянами та білорусами
Ольга Харлан. Фото: Google
Комітет молоді та спорту Верховної Ради України пропонує прийняти звернення до міжнародних спортивних організацій щодо скасування рукостискань українців з росіянами та білорусами.

Провокацій з боку росіян поменшає. Комітет молоді та спорту Верховної Ради на своєму засіданні рекомендував прийняти парламенту України звернення до міжнародних спортивних федерацій з наступним закликом:

«Внести зміни до правил спортивних змагань, скасувавши обов’язковість рукостискання чи поклону у змаганнях, в яких беруть участь і українські, і  російські чи білоруські спортсмени».

Окрему увагу парламентарі приділили ганебному вчинку Міжнародній федерації фехтування, яка раніше тільки призупинила, а не скасувала дискваліфікацію Ольги Харлан за відмову потиснути руку росіянці Анні Смірновій.

Тож у проєкті постанови Верховної Ради йдеться про таке звернення до Міжнародної федерації фехтування:

  • повністю скасувати дискваліфікацію Ольги Харлан та офіційно принести їй вибачення; 
  • притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до ухвалення рішення про дискваліфікацію Ольги Харлан;
  • пожиттєво дискваліфікувати російську спортсменку Анну Смірнову за провокативний вчинок, що суперечить олімпійському духу.

«Прийняття запропонованої Постанови Верховної Ради України сприятиме захисту прав українських спортсменів на висловлення своєї позиції під час міжнародних спортивних змагань, зокрема щодо свого ставлення до російських і білоруських спортсменів», – зазначається у Telegram-каналі комітету.

  • Харлан перемогла росіянку в 1/32 фіналу чемпіонату світу (15:7), але відмовилася тиснути руку представниці країни-агресора. 
  • Організатори чемпіонату світу дискваліфікували українську фехтувальницю через відмову потиснути руку росіянці, але потім допустили Ольгу до участі у командних змаганнях.
  • Харлан є олімпійською чемпіонкою Пекіна-2008.
X