«Нас не можна змусити до миру ніяким рукостисканням»: потужний виступ Харлан

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
1067
0 голосів
«Нас не можна змусити до миру ніяким рукостисканням»: потужний виступ Харлан
Ольга Харлан. Фото: Google
Ольга Харлан під час церемонії нагородження найкращих спортсменів місяця поділилася думками про дискваліфікацію на чемпіонаті світу після відмови тиснути руку росіянці Анні Смірновій.

Ольга Харлан поділилася думками про дискваліфікацію на чемпіонаті світу після відмови тиснути руку росіянці Анні Смірновій:

«Коли тобі міжнародні федерації вставляють палки в колеса, допускають під нейтральними прапорами представників країни-агресора, це дуже важко. Але коли біля тебе стоять люди, які тебе розуміють, хто підтримує та відстоює твою думку й права, це дуже важливо».

Українська шаблістка розповіла про підтримку, яку отримували в ті дні:

«Це нереально передати словами, тому що я відчула себе піднесеною силами всієї країни, усіх тих людей, хто мене оточує. Ми всі боремося, і я дуже пишаюся кожним українцем, кожним спортсменом, що представляє нашу країну. Дякую всім ще раз, дякую українським ЗМІ, своїй команді, дівчатам».

Ольга Харлан – про свій вчинок:

«Так би зробив кожен спортсмен, кожен громадянин України. У першу чергу ми громадяни держави. Нас не можна змусити до миру ніяким рукостисканням. Ми показуємо свою позицію, показуємо своєму світу, що не можемо миритися з тим, що відбувається в нашій країні».

  • Ольга Харлан є олімпійською чемпіонкою Пекіна-2008 та шестиразовою чемпіонкою світу.
  • Українка отримала дискваліфікацію після відмови тиснути руку фехтувальниці з РФ Анні Смірновій. 
  • Українка здобула перемогу над росіянкою (15:7) і після завершення бою пропонувала стукнутися зброєю замість рукостискання. Проте після того, як росіянка відмовила від пропозиції, українка залишила доріжку.
  • Організатори турніру дискваліфікували Харлан, мотивуючи це порушенням спортивних принципів і правил фехтування – кожна сутичка має обов’язково завершуватися рукостисканням.  
  • Згодом дискваліфікацію Харлан відмінили. Також МОК запевнив, що Харлан попри все матиме спеціальну ліцензію на участь в Олімпіаді 2024 року, що пройде в Парижі.
X