«Мій клинок був би в іншому положенні»: Харлан – про звинувачення у погрозах в бік Смірнової

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
262
0 голосів
«Мій клинок був би в іншому положенні»: Харлан – про звинувачення у погрозах в бік Смірнової
Ольга Харлан. Фото: Google
Українська шаблістка Ольга Харлан розповіла про епізод з непотисканням руки Смірновій на чемпіонаті світу з фехтування та відповіла на звинувачення росіян.

Ольга Харлан відповіла на звинувачення росіян щодо прогроз в бік російського фехтувальниці Смірнової:

«Виходить так, що я закінчую бій, ставлю їй шаблю, але потім почалося. Русня почала розносити, що я їй погрожувала, «виставила шаблю перед нею, вона ж без маски була».

Вони думають, що я її хотіла вбити, але ні. Мій клинок був донизу, а якщо б хотіла їй погрожувати – він був би в іншому положенні. Я чекаю, коли вона мені вдарить, вона йде з рукою, я кажу: «Я не потисну тобі руку», а вона мовчала», – заявила українська фехтувальниця.

  • Ольга Харлан отримала дискваліфікацію після відмови тиснути руку фехтувальниці з РФ Анні Смірновій. 
  • Українка здобула перемогу над росіянкою (15:7) і після завершення бою пропонувала стукнутися зброєю замість рукостискання. Проте після того, як росіянка відмовила від пропозиції, українка залишила доріжку.
  • Організатори турніру дискваліфікували Харлан, мотивуючи це порушенням спортивних принципів і правил фехтування – кожна сутичка має обов’язково завершуватися рукостисканням.  
  • Згодом дискваліфікацію Харлан відмінили. Також МОК запевнив, що Ольга попри все матиме спеціальну ліцензію на участь в Олімпіаді 2024 року, що пройде в Парижі.
X