Євген Селезньов: «Я їхав у Металіст, бо в Шахтарі не потрапляв у заявку. Але повернув у Дніпро – не в заслання, а на волю»
- Автор: Вадим ТАХТЕРІН
Один із найкращих бомбардирів в історії чемпіонатів України Євген Селезньов став гостем проєкту Sport Media Club Dnipro Асоціації спортивних журналістів Дніпропетровської області. Найцікавіше з годинного спілкування ми підібрали спеціально для вас на сайті Sport-express.ua.
🔥 Євген Селезньов дав вогню про:
- Те, як міг опинитися в Металісті Маркевича;
- Чому телефонував Мирону Богдановичу й отримав підтримку;
- Як досяг успіху в країні, де воротаря після поразки можуть витягти й «віддячити»;
- Про що мріє в футболі та ким точно 100% не стане;
- За що до цих пір вдячний своєму баті;
- А також відповів на бліц з максимальною відвертістю.
Поїхали!
«Я з Металістом домовився про контракт, але звернув у Дніпро за два дні до гри з харків’янами – і вийшло їм забити»
🗣 Про те, як опинився в Дніпрі.
Селезньов: Я взагалі тоді їхав до Металіста, з яким домовились про контракт. У Шахтарі на той час я не грав. У фіналі Кубка УЄФА навіть до заявки не потрапив – на те були свої причини, не хочу вдаватися до них. Тож я їхав не у заслання, а навпаки, на волю, як я вважав. Тому що в мене забрали найцінніше – футбол.
Я їхав по трасі і звернув на місто Дніпро за два дні до гри Дніпро – Металіст. Як зараз пам’ятаю хвилини, коли почав розминатися у першому таймі. Новий стадіон… Я знав, що у Дніпра вболівальники фантастичні, але не уявляв наскільки! Що вони робили на трибунах у цьому матчі! Я виходив на другий тайм з одним бажанням – дайте мені м’яч, і я щось вигадаю. Вийшло забити (25.07.2009; ФК Дніпро – Металіст – 2:0, – прим. В.Т.).
До певного часу, у віці десь до 22 років, я не грав, а просто насолоджувався. Не мало різниці, якою була зарплатня. М’яч, тренування, фанати – все, більше нічого не потрібно!
Селезньов проти Металіста. Фото: Google
«Зателефонував Маркевичу і сказав, що більше не буду бити пенальті»
🗣 Чому телефонував Маркевичу та за що йому вдячний.
Селезньов: Були два пенальті, які я не забив за Дніпро: Металісту, коли у штангу влучив, і Шахтарю у півфіналі Кубка. Побоявся тоді, що м’яч злетить з ноги, і не викрутив щоку, як слід – вийшло, що пробив майже по центру.
Після цього дві доби не спав, зателефонував Маркевичу з вибаченнями і сказав, що більше не буду бити пенальті. Він мене по-чоловічому підтримав, за що я дуже вдячний. Але тоді для мене це був шок. Вийшло, що ми програли перший матч 0:1, а у відповіді на виїзді тривалий час вели 1:0, але наприкінці матчу в наші ворота вигадали пенальті, і ми не вийшли до фіналу.
Це було незадовго до фіналу Ліги Європи, і на той момент я вже зазнав неприємної травми, через яку сезон для мене фактично завершився.
«Після гри міг вийти на ринок – повертався з 3-4 повними торбами. Давали все, що могли!»
🗣 За що турецькі фанати витягли з дому воротаря та йому віддячили.
Селезньов: Період у Туреччині – дуже хороший досвід. Інша країна з взагалі іншим розумінням та сприйняттям футболу. І коли я потрапив до Туреччини, був потрібен час для адаптації. Для турецьких чоловіків у житті існують дві речі: політика та футбол. Тамтешні люди дуже імпульсивні, що мені дуже подобалося. Поступово звик, ми виграли Кубок і Суперкубок. Дуже приємно там було грати, мені такий стиль подобається, коли все спрямовано на атаку, грають для глядачів.
У Туреччині все дуже специфічне. Коли приїхав, подивився біографії футболістів – дуже багато хто змінюють за кар’єру 10-12 клубів. Кожен рік у командах змінюються футболісти, тренери. Там свій менталітет.
Можливо, через притаманну імпульсивність, я швидко став там своїм. Особливо у Бурсаспорі. Там фантастичні фанати! Місто дуже футбольне.
Коли програєш, у Туреччині краще не ходити по вулиці. Це не жарт!
Був випадок ще до мого приїзду туди: воротар пропустив три голи, так фанати прийшли до нього додому, витягнули й віддячили.
Мене там дуже любили. Після гри міг вийти на ринок – повертався з 3-4 повними торбами. Давали все, що могли: овочі, лаваші, кебаби. І відмовлятися було не можна, адже люди дійсно живуть цим.
Трохи вивчив турецьку мову. Не можна не вивчати мову країни, в якій перебуваєш. Це – неповага. Перше, що потрібно зробити у новій країні – вивчити мову, аби розуміти менталітет місцевих мешканців. Турецька мова дуже важка. Але коли спілкуєшся на мові місцевої команди, це змінює і ставлення до тебе. Ти демонструєш повагу до країни – і це, вважаю, є правильним.
Селезньов у Бурсаспорі. Фото: ФК Бурсаспор
«Батько віддавав гроші на проїзд, а сам йшов пішки»
🗣 Як його тато підтримав дитячу мрію Жені та чому не буде нічого радити батькам юних футболістів.
Селезньов: Дуже вдячний татові, що не забрав в мене дитячу мрію і зробив все, щоб я насолоджувався футболом. Він о четвертій ранку пішки йшов на автобус 7 кілометрів, тому що останні гроші, 2,5 гривні, віддавав мені на проїзд.
Порада батькам юних футболістів? Хто я такий, щоб це робити? Це не буде правильним. У кожного своя ситуація, своє життя. Напевно, усі батьки намагаються допомагати дітям втілювати мрії, стати гідними людьми. На вірний шлях можна стати лише коли улюблена справа поєднана з роботою. Тоді людина стає по-справжньому щасливою.
«Не думаю, що вболівальникам було б цікаво слухати Селезньова»
🗣 На якій посаді в довколафутболі не може себе уявити.
Селезньов: Ніколи не думав, аби стати коментатором або експертом. Не вважаю, що можу комусь щось вказувати. Крім того, в мене свій сленг, своя мова. Не думаю, що вболівальникам було б цікаво слухати Селезньова.
«Тепер розумію: щоб Ротань віддав пас, має багато відбуватися іншого і поза полем»
🗣 Яка мрія в нього та міста Дніпра.
Селезньов: Не уявляю себе поза футболом. Моя мета і мрія – насолоджуватися тим, що вмію робити. Тренером навряд чи буду. Дуже корисним був досвід, що я отримав у Дніпрі-1. Раніше я бачив футбол очима футболіста. Наприклад, лише те, що Ротань має віддати пас, а Селезньов має забити. А тепер розумію: щоб Ротань віддав, має багато відбуватися іншого і поза полем.
До кожного футболіста треба знайти ключ, треба спілкуватися, зрозуміти його настрій. Треба об’єднати багато нюансів. І для мене емоційний стан є набагато важливішим за фізичний. Фізичний можна набігати, а емоції просто так не візьмеш.
Моя мрія – знову працювати у футбольному клубі Дніпра. Дивлюсь на проблему відсутності команди у місті більш глобально. У дворах є діти, і їх треба направляти. А футбол виховує колективність, справедливість, відповідальність.
Селезньов у Дніпрі:. Фото: Google
«Після таких матчів не хочеться більше грати у футбол»
🗣 Чому Дніпро так і не став чемпіоном?
Селезньов: Як-то кажуть, не впійманий – не злодій. Якщо я зараз щось скажу – потрібно буде доводити. А як я це доведу? Для себе я знаю.
Знаю, що коїлося у матчі Чорноморець – Дніпро, коли нам скасували чистий гол. Все це зрозуміло. Але ставлю питання і до себе – чому не забив більше? Я знаю, що відбувалося, але ніяк на це вплинути не можу. Те, що я можу сказати, золото нам вже не поверне…
Не уявляєте, як прикро це було! Після таких матчів, як з Чорноморцем та Карпатами, не хочеться більше грати у футбол. Навіщо? Якщо ти віддаєш всього себе, а хтось приходить і забирає це у тебе (мова йде про матчі 26 та 27 турів чемпіонату 2013-14. Перед ними Дніпро за втраченими очками випереджав Шахтар, але поступився в Одесі 0:1 за скандального суддівства Анатолія Жабченка, який скасував гол дніпрян, а потім програв вдома Карпатам. У підсумку Дніпро посів 2 місце з відставанням від Шахтаря у 6 очок – прим. В.Т.)
Бліц від Селі: Мессі, Рамос і сигара
- Мессі або Роналду?
Селезньов: Мессі
- Золотий м’яч чи чемпіон світу?
Селезньов: Чемпіон світу
- Кому віддав би Золотий м’яч: Родрі або Вінісіусу?
Селезньов: Вони різні. Родрі заслуговує на Золотий м’яч.
- Барселона або Реал?
Селезньов: Барселона
- Рамос або Луческу
Селезньов: Рамос
- Гвардіола або Моуріньо?
Селезньов: Гвардіола
- Стеценко або Палкін?
Селезньов: Некоректно когось виокремлювати
- Хто може стати третьою силою: Олександрія або Полісся?
Селезньов: Олександрія! Напевно, вона вже нею стала. За те, що Ротань зробив з командою, можна лише зняти капелюха. Для мене на даний час він тренер №1 в Україні. Дуже його поважаю та люблю як футболіста, друга, кума. А те, що він зробив зараз – просто подивіться на це!
- Віскі або пиво?
Селезньов: Зараз нічого
- Кальян або сигара?
Селезньов: Сигара
- Серфінг або гірські лижі?
Селезньов: Лижі – навіть не обговорюється. Катався я на серфі: секунд 30 пливеш, потім 15 хвилин гребеш. А від лиж я просто кайфую! З 20 років катаюся, але зараз стан колін не дозволяє цим займатися.
- У чому сила?
Селезньов: Колись мені одна людина сказала золоті слова: «Вірно те, що є чесним». Напевно, сила – у справедливості.