«Людину просто викрали серед білого дня»: тренер Хуста розповів нові деталі, як гравця забрали до ТЦК з вокзалу

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
1234
6 голосів
«Людину просто викрали серед білого дня»: тренер Хуста розповів нові деталі, як гравця забрали до ТЦК з вокзалу
Циткін і Сираш. Колаж: Sport-express.ua
Головний тренер першолігового Хуста Володимир Циткін ексклюзивно для сайту Sport-express.ua розповів подробиці зникнення його підопічного Миколи Сираша, якого забрали представники ТЦК.

Учора ФК Хуст на своєму офіційному сайті зробив заяву, що основного гравця їхньої команди – 25-річного Миколу Сираша – прямо з вокзалу відвезли у ТЦК.

Сайт Sport-express.ua поговорив з головним тренером команди Володимиром Циткіним, щоб дізнатись подробиці.

«Сираш уже в Мукачеві, він уночі скинув смс знайомому. Куди його везуть, я не знаю»

– Володимире Борисовичу, що сталося з Миколою Сирашем?

– Він приїхав потягом до Хуста, і представники ТЦК його забрали прямо на вокзалі. Я вважаю, незаконно. Не було ні повістки, нічого, його просто відвезли у військкомат і зв'язок із ним зник. 

Ми грали на виїзді, і Сираш після матчу відпросився на один день, бо в нього хвора дитина, і її треба було відвезти в лікарню. Коля поїхав до Києва, він переселенець із Чернігова, живе в Ірпені. Сираш весь цей час опікувався дитиною, а вчора повернувся і сталося таке. Зараз його дружина в Києві одна з хворою дитиною. 

– Так Сираш досі у військкоматі?

– Його не відпустили. Жодної інформації про нього немає, Микола не на зв'язку, його телефон вимкнений. Людину просто викрали серед білого дня, без повістки, без будь-яких підстав. 

– Як ви дізналися, що Сираша везуть у ТЦК?

– Перед тим як у нього забрали телефон, Коля встиг набрати мого помічника і все розповів. 

– Що кажуть у ТЦК?

– Нічого! Ми намагалися дізнатися вчора хоч щось у військкоматі, але з нами ніхто не розмовляє і нічого не пояснює. Вони не хочуть спілкуватися і слухавку навіть не беруть. Єдине, що вдалося дізнатися, Сираш уже в Мукачеві, він уночі скинув смс знайомому. Куди його везуть, я не знаю. 

Микола Сираш. Фото: ФК Хуст

«Я не можу гарантувати, що ми зіграємо в суботу матч Першої ліги проти Чернігова. Треба щось робити»

– Куди ви зверталися з приводу ситуації, що склалася?

– Клуб написав листа в ПФЛ і в УАФ. Ми поставили до відома всіх, але поки немає жодної реакції. Ми не знаємо, що робити далі. Наприклад, приїде ФК Чернігів до нас на матч, а їх на вокзалі «запакують». Або з нами таке трапиться на виїзді. Або приїдуть на стадіон і заберуть всю команду звідти, чоловік п'ять-шість у нас підпадає під призовний вік. Я не можу гарантувати, що ми зіграємо в суботу матч Першої ліги проти Чернігова. Треба щось робити.

Президент Хуста намагався вчора дзвонити в Київ, але... Чесно кажучи, всім пофіг. 

– Тобто УАФ і ПФЛ не знають, що робити?

– Справа не в тому, що не знають, що робити. Проблема в чому? Якщо ми проводимо змагання, то маємо розуміти, на яких правилах та умовах. УАФ має давати якісь гарантії проведення змагань. Під час змагань професійні клуби мають бути якось захищені, щоб не було таких ситуацій, хоча б на час проведення чемпіонату або на час дії терміну контрактів футболістів. З 18 травня, коли набуде чинності Закон про мобілізацію, все ще посилиться. 

Якщо нічого не зміниться, то команди будуть просто зніматися з чемпіонату України, тому що не можуть гарантувати співпрацю для футболістів. 

– Яка ваша особиста думка з приводу того, що представники ТЦК можуть забрати людину просто з вулиці?

– На жаль, у нашій країні закони не працюють. «Пакування» в бусики – це шлях у нікуди. Люди, які цим займаються, працюють проти нашої країни.

Що стосується футболістів, то нам треба визначитися. Якщо всі мають служити, то тоді не треба проводити чемпіонат, будемо займатися іншими речами. 

– Виникає питання, чим футболісти кращі за представників інших професій?

– Нічим. Тут питання не у футболістах, а в певних правилах і законах. Якщо у нас проводиться чемпіонат, то мають бути гарантії участі для футболістів на час його проведення. Інакше команди будуть розпадатися. Як я покличу гравця в Хуст, якщо його можуть просто забрати на вулиці? А якщо заберуть п'ять футболістів, шість, десять? Мають же бути якісь правила!

***