«‎За одну добу про все домовились»: Юрій Вірт – про прихід у Звягель після паузи в тренерстві

Аватар Олександр Карпенко Олександр Карпенко
904
4 голоси
«‎За одну добу про все домовились»: Юрій Вірт – про прихід у Звягель після паузи в тренерстві
Дмитро Костюк і Юрій Вірт. Фото: ПФК Звягель
Новопризначений тренер ПФК Звягель Юрій Вірт ексклюзивно для Sport-Express.ua розповів про свій камбек після десяти місяців творчої паузи.

Друголіговий Звягель, який залишився без головного тренера з відрядженням Сергія Шищенка в Полісся, зробив ставку на Юрія Вірта, який за чотири роки з Вересом пройшов шлях з Другої ліги до УПЛ.

Заради роботи у Звягелі 49-річний фахівець залишив тепле місце телевізійного експрета на УПЛ ТБ. Юрій Миколайович готовий допомогти команді вирішити завдання з виходом до Першої ліги, маючи п'ять матчів, щоб досягти поставленої мети.

Сайт Sport-Express.ua поспілкувався з Юрієм Віртом про:

  • Перемовини з ПФК Звягель
  • Який футбол хоче бачити у новому клубі.
  • Роботу на УПЛ ТБ та ін.

«‎У Звягеля все дуже схоже на те, що було у Вересі»

– Скучили за тренерською роботою після 10 місяців паузи?

– Приємно повернутися до улюбленої справи. Говорити про футбол на УПЛ ТБ – це одна справа, тому з великим натхненням прийняв цей виклик.

– Як проходять перші дні в команді?

– Можу сказати, що хлопці працюють з великим бажанням, емоціями, пристрастю. Ті завдання, які ми ставимо, вони виконують. Досить суттєві навантаження. Нелегко переносяться, але ми рухаємося в правильному напрямку.

– Як з'явився варіант із запрошенням у Звягель?

– Все дуже просто. В суботу, по обіді, зі мною зв'язався [президент ПФК Звягель, нардеп] Дмитро Костюк, а в неділю ввечері ми про все домовились. Вистачило однієї доби.

Юрій Вірт. Фото: ПФК Звягель

– Що вас переконало знову працювати в Другій лізі?

– Це все дуже схоже з тим, що було у Вересі. В плані інфраструктури ще є до чого рости. В президента клубу амбіційні плани. Команді ще трьох років немає. Минулого року Звягель претендував на вихід в Першу лігу. Зараз є ціль підвищитися в класі, а влітку сідатимемо з президентом і розмовлятимемо про нові цілі. Ми повинні зробити все, щоб вийти в Першу лігу.

– Стежили за Другою лігою?

– Буду відвертим, робота на телебаченні забирала більшість часу. Першу лігу по можливості дивився – і все. Переглядати матчі Другої ліги не було можливості. Для себе нарізки на YouTube відкривав, щоб мати якусь картинку.

– Як ваша родина відреагувала на повернення в футбол?

– З розумінням. Дуже важко, коли ти все життя присвятив футболу. Не вистачає емоцій, коли ти раніше грав, а потім тренуєш. Кілька місяців паузи – ок, а далі починаєш сумувати за тими емоціями, які отримуєш від роботи. Драйв, який ти відчуваєш на тренерській лаві. Дуже радий поверненню і сподіваюсь, що в нас все вийде у Звягелі.

«‎Будемо грати в агресивний, атакувальний футбол»

– З вами у Звягелі працюватиме Микола Лапко. Ваш близький товариш і помічник Олександр Зотов до вас приєднається?

– Ми прийшли у Звягель з Миколою. Помічники, які в мене були у Вересі, працевлаштовані. Олександр Зотов близько місяця тому приєднався до Полісся (асистентом Сергія Шищенка, – прим. Sport-Express.ua). Дмитро Бабенко тренує воротарів у Минаї, а тренер з фізпідготовки отримав запрошення від Левадії.

– Який футбол ви будете ставити у Звягелі?

– У нас не так багато часу. Є 5 матчів. Будемо заточені більше на результат. Ніхто не відмовляється від того, щоб грати в агресивний, атакувальний футбол. Мені більше подобається вертикальний футбол, коли футболіст при відборі старається рухати м'яч вперед, швидко повернути м'яч. В цьому аспекті мені більше імпонує львівський Рух. Я готовий закрити очі на помилки, якщо не буде попервах виходити. Будемо прагнути до того, щоб грати з азартом.

Зараз модно, коли 20 передач біля власної штрафної. Будемо будувати трошки інший футбол. Мені подобаються футболісти, які зразу шукають партнерів попереду, атакують. В Другій лізі, так само і в нашій команді, є футболісти, які вміють працювати з м'ячем. До такого футболу потрібно прагнути.

– Співпраця Звягеля та Полісся відкриває вам можливість отримати гравців, які добре розуміють футбол...

– Я так далеко ще не планую на 2-3 місяці. Не люблю загадувати. Подивимось, що буде влітку.

– Ваш прихід у Звягель співпав у часі з приходом Андрія Близниченка. Сам Андрій зізнавався, що можливість попрацювати з вами може позитивно вплинути на його рішення допомогти команді з рідного міста...

– Це робота президента клубу. Я сказав, що буду радий знову працювати з Андрієм. Був здивований, що він не знайшов собі клуб. Це кваліфікований футболіст, якого не треба вчити. Він добре розуміє гру. У нас гарна співпраця була у Вересі. Десь спочатку важко йому було влитися, а набравши форму, він став одним з найкращих. Багато забивав, асистував. Однозначно Андрій допоможе Звягелю.

Його знову треба підготувати, тому що багато пропущено. З часом він повернеться на свій рівень і буде радувати грою вболівальників Звягеля. Я дуже радий, що він буде грати за команду з рідного міста.

Андрій Близниченко. Фото: НК Верес

– З вашим новим підопічним Джоржем Льюїсом поговорили про Арсенал? Вам обом точно є що згадати.

– Я йому показував фото з Арсеном Венгером, коли їздив на стажування, фото бази в Колні. Він так здивувався! Джордж дуже багато розповів про час, який він провів в клубі. Мені дуже імпонує цей футболіст. Видно, що є хороша школа. Якщо буде так працювати, він надовго не затримається у Звягелі.

– З вашим поверненням до тренерства кар'єра телевізійного експерта поставлена на паузу?

– Я однозначно сфокусований на роботі в Звягелі. Якщо буде вільний час – я відкритий. Є велика різниця, коли ти в тренувальному процесі і в прямому ефірі. Може, до цього бракувало досвіду, були помилки. Потрібно розвиватися та правильно доносити речі вболівальникам.

Дуже вдячний УПЛ ТБ за можливість бути частиною цього проекту. Там топові ведучі, класні експерти. Найголовніше, що все було об'єктивно. Але тренерська робота – це моє. Я більше 30 років у професійному футболі. Повернувся туди, де більш комфортно себе почуваю.