Таблиця коефіцієнтів УЄФА: конкуренти йдуть у відрив від України після матчів єврокубків

Аватар Віктор Глухенький Віктор Глухенький
347
1 голос
Таблиця коефіцієнтів УЄФА: конкуренти йдуть у відрив від України після матчів єврокубків
Логотип УЄФА. Фото: Google
На поточному тижні було зіграно останні поєдинки-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів та Ліг Європи і конференцій, після яких сталися певні зміни у таблиці коефіцієнтів УЄФА, котрі торкнулися і України.

Після вильоту з Ліги Європи на стадії 1/16 фіналу чинного чемпіона УПЛ донецького Шахтаря, який за сумою двох матчів програв французькому Марселю (2:2, 1:3), Україна втратила можливість поповнення свого очкового доробку в рейтингу УЄФА. І цим фактором вже скористалися наші прямі конкуренти.

Наприклад, Греція суттєво зміцнила свою 17-ту позицію (29.525), бо обидва клуби з Еллади в Лізі конференцій зробили камбек: Олімпіакос переграв старих знайомих луганської Зорі Маккабі з Тель-Авіва (1:4, 6:1 ОТ), а ПАОК вибив за борт турніру Динамо із Загреба (0:2, 5:1). Тож, за поточний тиждень Греція отримала +0.800 балів до свого рейтингу.

Але є і добрі новини: Хорватія та Ізраїль остаточно вибули із єврокубків. Тож, у рейтингу поточного, 2024-го року, Україна має 28.000 балів і займає 18-ту позицію.

Проте, поточний сезон наближається до фінішу і в рейтингу на наступний, 2025-й рік, вже є неприємні зміни для нас. 

У сезоні 2024/25 Україна залишається представництвом у п'ять клубів завдяки 14-му місцю в рейтингу минулого року (дві команди зіграють у Лізі чемпіонів, одна – у Лізі Європи, ще дві – у Лізі конференцій.

Натомість у сезоні 2025/26 Україна буде представлена в єврокубках лише чотирма клубами (одним – у Лізі чемпіонів), оскільки у рейтингу 2024 року Україна опинилася нижчою за топ-15, на 18-й позиції. Це відбудеться вперше за 20 років, із сезону 2005/06!

Зауважимо – щоб мати п’ять команд у єврокубках, треба входити до топ-15. 

У єврокубковому сезоні 2023/24 Україну представляли:

  • Динамо (Ліга конференцій),
  • Шахтар (Ліга чемпіонів та Ліга Європи),
  • Зоря (Ліга Європи та Ліга конференцій),
  • Дніпро-1 (кваліфікація ЛЧ та ЛЄ),
  • Ворскла (кваліфікація ЛК).