«Зробив те, чого не змогли великі боксери»: Гвоздик – про відмову Усика від поясів
У п’ятницю, 26 червня, у світовому боксі сталася без перебільшення історична подія – 39-річний український суперважковаговик Олександр Усик (25-0, 16 КО) оголосив, що відмовляється від своїх чемпіонських поясів WBA, WBC та IBF, але при цьому повідомив про бажання провести так званий «last dance».
Редакція сайту Sport-express.ua звернулася за реакцією на таку інформаційну бомбу до багаторічного партнера Усика за збірною України зіркового Олександра Гвоздика.
«Одна з головних помилок багатьох великих боксерів – невміння вчасно піти»
– Олександре, Усик оголосив про складання поясів. Як ви відреагували на це?
– Олександр, мені здається, здобув у боксі усе можливе й неможливе. Думаю, якщо порівняти його досягнення в аматорах та професіоналах, він – найтитулованіший боєць за всю історію.
Вважаю, він вже давно усе усім довів. Якщо відчуває, що зараз слушна нагода, то я у будь-якому разі його підтримую.

Олександр Гвоздик. Фото: Instagram
– Як вважаєте, яка мотивація такого кроку?
– Більше нічого досягати. Просто взагалі. Ані з погляду спортивних досягнень, ані у фінансовому плані, мені здається, проблем немає. Тому зараз мотивація – залишитися здоровим, насолоджуватися життям та й усе.
Життя ж на боксі не завершується. Ще стільки всього можна пережити й отримати задоволення у статусі непереможної легенди. Одна з головних помилок багатьох великих боксерів – це невміння вчасно піти. Ймовірно, цим кроком Олександр зробив те, чого багато великих боксерів не зробили. Красень! Підтримую його обома руками.
«Люди із задоволенням подивляться останній бій, хто б це не був – Дуейн Джонсон або Шакіл О'Ніл»
– Як ви вважаєте, хто може стати останнім суперником Усика?
– На мій погляд, це не так важливо. Люди із задоволенням подивляться останній бій, хто б це не був – топовий атлет, голодний до перемог, чи зірка типу Дуейна Джонсона або Шакіла О'Ніла. Не має значення, бо, повторюся, вже усе доведено.
Зараз, якщо Усик може, скажімо так, розважитися, отримати задоволення й при цьому заробити гроші, вийшовши ще раз у ринг, то чому б ні?

Олександр Усик. Фото: Getty Images
– Тобто ви вважаєте, що Усик, навіть без чемпіонських поясів, все одно буде бажаним суперником для багатьох?
– Бій з ним приносить багато грошей. Є можливість бути побитим і при цьому отримати, наприклад, десять мільйонів доларів або більше.