«Я виконала норматив, хороше місце»: Собчук завоювала ліцензію на Олімпійські ігри у спортивній ходьбі

727
Олена Собчук. Фото: Google
Українська скороходка Олена Собчук завоювала ліцензію на Олімпійські ігри у спортивній ходьбі на 20 км. Це вже сьома ліцензія України на Ігри у Парижі в легкій атлетиці.

Олена Собчук завоювала ліцензію на Олімпійські ігри у спортивній ходьбі на 20 км за підсумками виступу у фіналі чемпіонату світу, що триває у Будапешті.

Фінал на дистанції 20 км відкрив програму другого змагального дня на чемпіонаті світу з легкої атлетики. Одразу двом українкам вдалося фінішувати у топ-11 – Олені Собчук та Людмилі Оляновській, проте лише перша виконала олімпійський норматив.

Фінішну пряму Собчук перетнула з результатом 1:28.50, встановивши особистий рекорд. Це на пів хвилини швидше за олімпійський норматив (1:29.20), Оляновській для цього не вистачило 16 секунд.

Олена стала першою представницею України в легкій атлетиці, що здобула ліцензію на Ігри у Парижі у спортивній ходьбі.

Українська скороходка відзначила, що задоволена виконаним нормативом:

«Звичайно, норматив хотілося ще раніше виконати, і ніяк не було таких зрушень з результатом, він був на місці. І от нарешті це зрушення відбулось, я виконала норматив, хороше місце», – заявила Олена Собчук в коментарі для Суспільне Спорт.

• Собчук вперше дебютує на Олімпійських іграх.
  • Чемпіонат світу-2023 став третім у кар'єрі Олени. Найкращим результатом українки є четверте місце у спортивній ходьбі на 50 км.