Дорощук і Проценко не змогли позмагатися за медалі ЧС: результати фіналу в секторі для стрибків у висоту

Аватар Артем Войцеховський Артем Войцеховський
559
Андрій Проценко. Фото: IAAF
Українські стрибуни виступили не найкращим чином, залишившись за межами першої десятки. Дорощук закінчив боротьбу на останньому місці. Бронзовий призер попереднього чемпіонату посів 11-ту сходинку.

Щойно в Будапешті, де цими днями проходить чемпіонат світу з легкої атлетики, свої виступи у чоловічому фіналі зі стрибків у висоту завершили українці.

До 13 найкращих спортсменів турніру відібралися два українці – Андрій Проценко та Олег Дорощук. При цьому останній зробив це з особистим рекордом (2,28).

На жаль, у фіналі 22-річному спортсмену не вистачило холоднокровності, щоб хоча б повторити цей результат. Дорощук з третьої спроби подолав 2,20, але був безсилий на 2,25 і, як наслідок, першим з фіналістів залишив сектор (13 місце).

Проценко легко взяв першу висоту, а ось на 2,25 домовився з планкою лише з третьої спроби. Наступна висота стала для досвідченого спортсмена останньою, бо жоден з трьох стрибків не виявився вдалим. Андрій закінчив змагання на 11-й позиції.

Триумфатором чемпіонату світу вперше в кар'єрі став олімпійський чемпіон із Італії Джанмарко Тамбері. Він, як і Джувон Харрісон, подолав 2,36, але, на відміну від американця, зробив це не з другої, а з першої спроби.

Триразовий чемпіон світу і олімпійський чемпіон Мутаз Есса Баршим обмежився бронзовою нагородою (2,33).

• Олег Дорощук дебютував в фіналах чемпіонатів світу.
  • Для 35-річного Андрія Проценка цей світовий форум став восьмим в кар’єрі. Минулого року в американському Юджині йому вдалося завоювати бронзову медаль.
  • Рекордсменом чемпіонатів світу залишається наш Богдан Бондаренко (2,41 на ЧС-2013). Світовий рекорд (2,45) належить кубинцю Хав’єру Сотомайору і тримається з 1993 року.