Друга ліцензія для України у веслуванні: українки поїдуть на Олімпіаду-2024

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
1047
0 голосів
Друга ліцензія для України у веслуванні: українки поїдуть на Олімпіаду-2024
Людмила Лузан та Валерія Терета. Фото: НОК України
Україна здобула другу ліцензію на Олімпійські ігри-2024 у веслуванні на байдарках та каное. Сталось це у жіночому каное-двійці на 500 метрів.

У другий день фіналів веслування на байдарках та каное українці претендували на дві ліцензії – Павло Алтухов змагався у фіналі каное-одиночки на дистанції 1000 метрів, а Людмила Лузан та Валерія Терета – каное-двійки на 500 метрів.

Для здобуття ліцензії Алтухову потрібно було фінішувати у топ-5 найкращих свого фіналу, Лузан та Тереті – у топ-8, тобто не фінішувати на останньому місці.

В обох фіналах українці фінішували на восьмому місці. У чоловічій каное-одиночці цього не вистачило для кваліфікації на Олімпіаду-2024, тоді як Лузан та Терета здобули ліцензію на Ігри.

Нагадаємо, що 25 серпня четвірка українських байдарочників (Олега Кухарика, Дмитра Даниленка, Ігоря Трунова та Івана Семикіна) здобула бронзові нагороди на чемпіонаті світу-2023, що дозволило їй кваліфікуватися на Олімпійські ігри-2024.

  • Жіноча каное-двійка дебютувала в програмі Олімпійських ігор у Токіо-2020, тоді Україна завоювала «срібло» у складі Людмили Лузан та Анастасії Рибачок.
  • У цьому сезоні Рибачок, яка пропускає рік через вагітність, у складі двійки замінила Валерія Терета.
  • Відбір у каное-двійці означає, що дві українки зможуть виступати на дистанції 200 метрів в каное-одиночці.
X