Один з найскандальніших договірних матчів в історії України: учасник ганебної гри назвав справжніх винуватців

Аватар Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
5487
2 голоси
Один з найскандальніших договірних матчів в історії України: учасник ганебної гри назвав справжніх винуватців
Юрій Малєй і гравці Гірника-Спорт, фото: особистий архів Ю.М.
Колишній півзахисник Гірника-Спорт Юрій Малєй пригадав деталі договірного матчу з Іллічівцем (1:3), який відбувся у Маріуполі 14 листопада 2016 року у рамках 19-го туру Першої ліги.

Ексхавбек Гірника-Спорт Юрій Малєй в інтерв’ю сайту «Український футбол» поділився деталями скандального поєдинку Іллічівець – Гірник-Спорт (3:1) у 19-му турі Першої ліги сезону 2016/17.

Після матчу тодішній голова Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка назвав цю зустріч договірною.

Малєй пригадав, як опинився втягнутим в усю цю історію.

«З таким зіштовхнувся вперше в житті. З Сергієм Гаращенковим (згодом отримав довічну дискваліфікацію, – прим. SE), клоуном, який і заварив усю цю кашу, я жив в одній кімнаті. Це хороший футболіст, але не людина».

Колишній футболіст пояснив, чому не почав підіймати галас про цю ситуацію.

«Він мене перевіряв, вів розмови про договірний матч, але я казав: «Гєра, про таке зі мною навіть не говори». Після цього тема закрилася. Хотів піти й розповісти усе Ігорю Валентиновичу, проте подумав, що якщо старожили команди не в курсі, то і я лізти не буду».

Також Малєй розповів, як розвивалися події у тій грі.

«Думаю: «О, сьогодні ми їх візьмемо». А потім почались маски-шоу. Дивлюсь – суперники дивно грають: віддають паси назад або поперек поля, дають нам грати. Потім ми ще й забили. Але після перерви все пішло шкереберть».

Ексхавбек відчув, що хід поєдинку в другому таймі змінився.

«У другому таймі вони нас возили «рилом» по полю. Я не розумів, що відбувається. Якщо фланги ще тримались, то центр поля й центр захисту, де грали Гаращенков та переляканий Гарбар, просто знищили. Однак таке буває у футболі – суперники не могли забити».

За словами героя інтерв’ю, бажаний сценарій матчу навіть міг і не справдитися через голкіпера, однак зацікавлені сторони зробили усе, аби врятувати для себе необхідний результат.

«Воротар Антон Ситніков почав тягнути удар за ударом. І якщо так не виходить – будуть глобальніші провали у захисті. Наші хлопці почали допомагати. Маріупольці перемогли – 3:1, а потім виявилось, що Гірник-Спорт мав виграти перший тайм, а другий програти з різницею у 2 та більше м’ячів».

Наостанок Малєй заявив, хто саме, на його думу, був замішаний в організації договірного матчу.

«На 100% не впевнений, але думаю, що Олександр Севідов та усі гравці Іллічівця. Гаращенков же звідти (виступав у Маріуполі в сезоні 2013/14, – прим. SE). У нас впевнений в трьох людях. Окрім Гаращенкова, це Олександр Гарбар та Максим Марусич».

  • Повідомлялося, що на цей матч на біржі ставок Betfair було поставлено понад 270 тисяч доларів, в той час, як схожі за рівнем ігри зазвичай привертають не більше 10-20 тисяч;
  • У 2023 році Севідова було довічно відсторонено від футболу за участь в організації договірних матчів у ПФК Суми, де він із 2017 по 2018 рр. виконував роль консультанта;
  • За часи виступів у складі Гірник-Спорт (2016) Малєй провів 15 матчів та забив два голи.
X