Україні треба припинити сподіватися на гроші Абрамовича за продаж Челсі: в Англії розставили крапки у ситуації

Аватар Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
85
2 голоси
Україні треба припинити сподіватися на гроші Абрамовича за продаж Челсі: в Англії розставили крапки у ситуації
Роман Абрамович і Челсі. Колаж: Daily Mail
Україна досі не може отримати гроші, від продажу Челсі російським олігархом Романом Абрамовичем американському бізнесмену Тодду Боелі. Стало відомо, в чому причина затримки.

Навесні 2022 року російський олігарх Роман Абрамович продав Челсі американському бізнесмену Тодду Боелі за два з половиною мільярди фунтів, які він пообіцяв передати Україні в рамках гуманітарної допомоги.

Однак кошти досі знаходяться на рахунку спеціально створеного фонду і зростають побоювання, що можуть знадобитися роки, перш ніж вони будуть передані Україні.

Про це повідомило видання Daily Mail Online, зазначивши, що поки гроші лежать на банківському рахунку в Лондоні, вони збирають «значні» відсотки.

Дану справу прокоментував й міністр закордонних справ Девід Кемерон у Палаті лордів.

«У цьому полягає складність з людьми, які створили цей траст. Ми повинні вирішити це з Європейським Союзом і Португалією, де Абрамович має громадянство. Я не хочу, щоб місяць за місяцем минав, а гроші залишалися на місці. Важко змусити всіх згуртуватися, але ми йдемо до цього».

Зазначається, що сторони не можуть досягти згоди щодо того, куди будуть витрачатися ці кошти. Мало того, видання Politico повідомило, що Абрамович хоче, щоб частина грошей пішла російським «жертвам».

Ексдиректор ЮНІСЕФ у Великій Британії Майк Пенроуз, якого призначили куратором фонду, отримав завдання вийти з глухого кута і розглядав можливість використання грошей на проєкти за межами України, пов'язані з біженцями від війни.

Таким чином, кошти можуть бути перенаправлені українським емігрантам, у тому числі тим, хто перебуває у Великій Британії.

Зазначається, що сам Пенроуз втратив впевненість у тому, що угода коли-небудь може бути укладена, і стурбований, що кошти можуть бути заморожені на невизначений термін.

  • Нагадаємо, що у складі Челсі виступає український 23-річний вінгер Михайло Мудрик, який має контракт із клубом до 30 червня 2031 року;
  • В нинішньому сезоні він провів 34 поєдинки за команду, у яких забив шість голів та віддав дві результативні передачі;
  • Челсі наразі посідає дев'яте місце в турнірній таблиці АПЛ, маючи в активі набраних 47 очок після 31 проведеного поєдинку.