Легенда Барселони та володар «Золотого м’яча» обурився досягненням Саленка: «Як це так?!»

Віктор Глухенький Віктор Глухенький
15747
0 голосів
Легенда Барселони та володар «Золотого м’яча» обурився досягненням Саленка: «Як це так?!»
Хрісто Стоїчков. Фото: Google
Колишній півзахисник Чикаго Файр українець Дмитро Коваленко пригадав кар'єру в Сполучених Штатах Америки, де йому пощастило пограти в одному колективі з легендою збірної Болгарії Хрісто Стоїчковим.

Вихованець академії київського Динамо Дмитро Коваленко, який був одним з першопрохідців з-поміж українців в МЛС, пригадав, як на самому початку кар'єри за океаном він мав нагоду грати разом з живою легендою Барселони та, певно найкращим нападником Болгарії всіх часів, Хрісто Стоїчковим.

«У 1994 році він був однією з зірок чемпіонату світу, який пройшов у США. Хрісто в 1994 році і «Золотий м'яч» отримав. Я його м'яч тримав у руках.

Як людина вона – золота, дуже добра. Але непростий. Не всіх підпускав до себе близько».

Однак, болгарин був і дещо нарцистичним, коли це стосувалося його персональних рекордів.

«Хрісто став найкращим бомбардиром ЧС-1994. Як і Олег Саленко. Хрісто так обурювався: Як це так, п'ять голів за один матч?! (екснападник київського Динамо Олег Саленко зіграв у 1994 за збірну росії на ЧС, де забивши п'ять голів у ворота Камеруну, – прим. «СЕ»).

Стоїчков потім запросив мене зіграти у його прощальному матчі 2014-го на Ноу Камп у Барселоні, було дуже приємно. Грали збірна світу та збірна зірок Барселони», –  розповів Коваленко в інтерв'ю FanDay.

  • Дмитро Коваленко за час професійної кар'єри грав за американські Чикаго Файр, Ді Сі Юнайтед, Лос-Анджелес Гелексі, Нью-Йорк Ред Буллз та Реал Солт-Лейк.
  • В Європі українець зіграв п'ять матчів за німецький Санкт-Паулі, перебуваючи в оренді у клубі з Гамбурга.
  • В Україні Коваленко провів дві гри у складі Металурга із Запоріжжя.