Санкції за недержавну мову під час матчів УПЛ: УАФ покарала арбітрів, які не дотримувалися закону України

Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
254
0 голосів
Санкції за недержавну мову під час матчів УПЛ: УАФ покарала арбітрів, які не дотримувалися закону України
Микола Балакін. Фото: Google
Українська асоціація футболу застосувала дисциплінарні санкції до суддів, які використовували недержавну мову під час футбольних матчів 15-го туру УПЛ.

За зверненням уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя Українська асоціація футболу застосувала дисциплінарні санкції у вигляді попередження до суддів, які використовували недержавну мову під час матчів 15-го туру Української Прем’єр-Ліги.

Голова Комітету арбітрів УАФ застеріг арбітрів, асистентів арбітрів та спостерігачів арбітражу УПЛ щодо неприпустимості використання недержавної мови на футбольних матчах та вкотре попередив про необхідність суворого дотримання мовного законодавства:

«У випадку недотримання вимог та положень, зазначених у листі Уповноваженого із захисту державної мови, Комітет буде змушений застосовувати до порушників, окрім санкцій і штрафів, передбачених законодавством, власні дисциплінарні заходи, в т.ч. у вигляді тимчасового відсторонення від проведення матчів», – йдеться у заяві Лучіано Лучі.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 34 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» спортивні заходи, у тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою.

Зазначається, що у 2023 році на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло понад 60 звернень громадян щодо ознак порушення мовного закону у сфері спорту.