Чому у Європі перестали використовувати заморожуючі спреї для гравців: спортивний лікар дав відповідь

Аватар Євген Чепур Євген Чепур
286
0 голосів
Чому у Європі перестали використовувати заморожуючі спреї для гравців: спортивний лікар дав відповідь
Фото: Google
Відомий український спортивний лікар Дмитро Бабелюк пояснив, чому у європейських футбольних поєдинках перестали використовувати заморожуючі спреї, як знеболююче для гравця, який отримав травму.

Дмитро Бабелюк заявив, що у топових європейських чемпіонатах вже давно перестали використовувати заморожуючі спреї, адже такий метод може нашкодити здоров’ю футболіста. 

«Наука каже, що від них більше шкоди, аніж користі. Втрата відчуттів через оніміння та зниження болю як рятівного інформативного механізму можуть створити фейкове відчуття покращення, що потенційно може привести до погіршення травми».

Також лікар запевнив, що заморожуючий спрей не можна наносити на рану.

«Найчастіше ми використовували заморозки при забоях, але вони часто супроводжуються ранами, на які спрей наносити заборонено через загрозу опіків. 

Та і забій теж гравцеві бажано контролювати самостійно, щоб діагностовувати себе ще протягом наступних пари хвилин».

Бабелюк підкреслив важливість для гравців вміння самодіагностувати рівень ушкодження.

«Біль у нескладних випадках по ходу справи і так пройде, а вчасна самодіагностика у випадку складніших травм виходить на перший план, зменшуючи ризик ускладнення травми та гарантуючи безпеку гравцеві у довготривалій перспективі. Тому у Європі ви бачите все менше заморозок», — написав фахівець у власному телеграм-каналі.