Ворскла готує революцію в українському футболі: віцепрезидент клубу планує створити додатковий чемпіонат

Аватар Ілля Деулін Ілля Деулін
1023
0 голосів
Ворскла готує революцію в українському футболі: віцепрезидент клубу планує створити додатковий чемпіонат
Олег Лисак та стадіон «Авангард» в Ужгороді. Колаж: «Український футбол»
Можливість заявити другу команду до змагань ПФЛ не влаштувала віцепрезидента Ворскли Олега Лисака і той заявив про ідею створити чемпіонат з командами до 23 років.

Віцепрезидент Ворскли Олег Лисак в інтерв'ю сайту «Український футбол» заявив про наміри просувати ідею створення чемпіонату U-23, який існує, наприклад, у Англії.

«Наш футбол котиться в прірву. Я з понеділка буду писати листи, щоб створити чемпіонат U-23. Як раніше, не вийде ‒ тому що якщо робити окремі команди U-19 і U-21, то затратна частина клубів за сезон зросте мінімум до 400 тисяч доларів або євро». 

Представник полтавського колективу також розповів, як це вплине на роботу ДЮСШ:

«Нам потрібно прийняти рішення по створенню U-23, а після цього сезон грати U-18, щоб команди U-19 мали змогу грати в Юнацькій лізі УЄФА. Я маю на увазі, що нам потрібно зробити продовження дитячо-юнацьких шкіл не до U-17, а до U-18, а наступна команда буде U-23.

Цей турнір зможе відбиватися. Також в U-23 зможуть відновлюватися після травм гравці першої команди».

Наостанок Лисак розповів, у який час будуть проводитись змагання:

«U-19 грає перед першою командою, а U-23 буде грати на наступний день після головної. Тоді футболісти юніорської та першої команди, які не брали участі в матчах, зможуть зіграти за U-23».

  • Першість УПЛ U-21 було скасовано після сезону 2020-2021.
  • Перед початком сезону 2021-2022 повідомлялося, що клуби УПЛ зможуть заявити команди U-21 як дублюючі колективи до змагань ПФЛ, але станом на зараз цією можливістю з представників Прем'єр-ліги скористався лише Рух, команда якого виступає у Другій лізі.
  • В поточній кампанії Юнацької ліги УЄФА Україну представляють Рух як переможець першості U-19 та Шахтар, оскільки основна команда «гірників» потрапила до групового етапу Ліги чемпіонів.