«Випустить, а потім каже: «Подивись, як він грає»: ексхавбек Шахтаря жорстко розкритикував Луческу

Ілля Деулін Ілля Деулін
2443
«Випустить, а потім каже: «Подивись, як він грає»: ексхавбек Шахтаря жорстко розкритикував Луческу
Мірча Луческу. Фото: ФК Шахтар
За словами колишнього півзахисника Шахтаря Костянтина Кравченка, молодому українському футболісту було неможливо пробитися до основного складу «гірників», якщо ти не граєш в обороні.

Колишній півзахисник Шахтаря Костянтин Кравченко у інтерв'ю порталу FanDay.net розповів про те, як українській молоді можливо було потрапити в основний склад «гірників» за каденції Мірчі Луческу, коли в донецькій команді було засилля бразильських футболістів:

«Дуже багато було перспективної молоді, але їм просто не давали шансу. Середина поля в той час забита бразильцями. Нападник міг пробитися, воротар, два центральні захисники і один лівий. Чотири позиції для українців. Як ти не тренувався, в інших шансів не було».

Один із найбільш перспективних гравців свого часу зізнався, що така ситуація, м'яко кажучи, позитиву не надавала:

«Пашеш-пашеш, тиждень, другий. Жадсон, який не тренується – одразу до складу потрапляє. Руки опускаються, ти доводиш, а толку немає. Прикро, шанси потрібно своїм футболістам давати».

Втім, Кравченко визнав, що нинішня кадрова політика «гірників» дасть свої плоди:

«Зараз Шахтар більше на українців став робити акцент. Ефект буде, думаю, через два-три роки – вони отримають дуже сильних українців. Зараз основа – українці, до них бразильців додають. А тоді було навпаки».

Але, за словами Костянтина, в ситуації, якій опинився він, поточні зірки Шахтаря, такі як Георгій Судаков чи Артем Бондаренко, в основі б просто не отримали шансу:

«U-19, U-21, а потім – Маріуполь, оренди. Не факт, що й у Мудрика щось би вийшло. Із молодіжної команди потрапити в середину поля шансів не було. Тренер не давав шансів».

Також Кравченко розповів, в чому була проблема, коли у 2008 році він перейшов до стану «гірників»:

«Проблема була в тому, що мене купив президент Шахтаря Рінат Ахметов, я йому подобався. Він хотів, щоб я був у команді. Мене купили без відома Луческу».

З такими футболістами, за словами півзахисника, в румуна розмова була коротка:

«Він показував усім, що в мене не вийде. Якщо в тебе місяцями немає ігрової практики, і тебе випускають на кілька хвилин, ти не можеш показати гру. Випустить, а потім каже президенту – «Ну подивися, як він грає».

Наостанок Кравченко зізнався, що розмовляв з Луческу лише один раз:

«Я хотів іти з команди. З Металіста була пропозиція. Усе було близько, але в підсумку не захотіли посилювати конкурента. Була надія, що Луческу піде з Шахтаря. На жаль. І в підсумку я опинився в Маріуполі».

  • Півзахисник перейшов до Шахтаря взимку 2008 року за п'ять мільйонів євро з Дніпра.
  • Представляв «гірників» до 2012 року, і за цей час провів 38 матчів у помаранчево-чорній футболці.
  • Забив 12 голів та віддав шість асистів.
  • В липні 2012 року перешов до тоді ще Іллічівця, а за ще чотири роки закінчив кар'єру футболіста.