«Це ганебно і бридко»: Гливинський жорстко відреагував на неповернення двох експрацівників Кривбасу в Україну

Аватар Андрій Піскун Андрій Піскун
14206
0 голосів
«Це ганебно і бридко»: Гливинський жорстко відреагував на неповернення двох експрацівників Кривбасу в Україну
Олександр Гливинський, фото: АСЖУ
Прес-секретар національної збірної України з футболу та президент Асоціації спортивних журналістів України Олександр Гливинський ексклюзивно для sport-express.ua прокоментував, з якими проблемами можуть зіштовхнутись спортивні делегації через неповернення своїх працівників в Україну.

Два працівника Кривбасу – SMM-фахівець Роман Лопатін і фотограф Роман Медведєв не повернулись в Україну після зборів жіночої команди у Польщі. 

Сайт sport-express.ua поговорив з президентом Асоціації спортивних журналістів України Олександром Гливинським про те, як цей вчинок вплине на подальший виїзд спортивних делегацій за кордон.

«Я не знайомий з цими людьми особисто, але таке враження, що вони чекали цього моменту – щоб втекти за кордон»

– Пане Олександре, двоє колишніх працівників не повернулись із закордонної поїздки з клубом. Як цей випадок позначиться на можливості виїзду спортивних делегацій за кордон у майбутньому?

– Я не знаю, як буде діяти Мінмолодьспорту, тому що не працюю у дозвільній системі. Але однозначно це кидає тінь на всіх журналістів, адже ці двоє осіб виїхали у складі спортивної делегації. Ніхто не застрахований від таких випадків. Я не знайомий з цими людьми особисто, але таке враження, що вони чекали цього моменту – щоб втекти за кордон. Це ганебно і бридко. 

Важко сказати, наскільки цей випадок вплине на виїзд спортивних делегацій у майбутньому, але я сподіваюсь, що вплине на якість перевірки виїжджаючих осіб. Хоча важко передбачити, що в людини у голові. 

Наприклад, вчинок блогера-коміка Андрія Щегеля, який виїхав у Туреччину і не повернувся в Україну, змусив Міністерство культури зробити дозвільну систему більш жорсткою.

Це показує, що є чимало слабких і недостатньо патріотичних людей. Ми всі терпимо, допомагаємо армії і чекаємо нашої перемоги, а у таких людей [які не повернулися], мабуть, інші цінності.

Можливо, ці люди шукають кращу роботу за кордоном або спокійнішого життя. Війна триває і вона виявляє слабкі місця у суспільстві. 

«Кожен член спортивної делегації робить розписку на ім’я Мінмолодьспорту»

Лопатін в інтерв’ю казав, що його ніхто не інструктував щодо повернення в Україну і ніяких документів він не підписував. Таке може бути?

– У будь-якому разі клуб отримує лист від Мінмолодьспорту, де вказані всі люди, яким дозволено виїхати у складі делегації. Також там написано, з якого по яке число делегація має право перебувати за кордоном. Виїхати можна і пізніше, але не раніше, і повернутися не пізніше вказаного числа.

Цей документ показується на кордоні і українські прикордонники кожне прізвище обов’язково звіряють з системою. Тобто підробити такий лист неможливо. 

Тому я сумніваюсь, що ці двоє не знали, що потрібно повернутися до певного числа. Слова Лопатіна – це якісь казочки, які не витримують жодної критики. 

Роман Лопатін, фото: ФК Олімпік Донецьк

До того ж, кожен член спортивної делегації робить розписку на ім’я Мінмолодьспорту, що зобов’язується повернутися в Україну після завершення заходів, на які йому дозволено виїзд. Коли виїжджає збірна, то кожен гравець та працівник пише такий лист. 

Але це питання треба ставити до Кривбасу: чи робили таку розписку всі працівники? Тут повинна бути відповідь від клубу. 

– Як боротися з такими випадками у майбутньому, щоб не було втікачів? Можливо, приставляти відповідальну особу?

– Я не знаю, чи потрібні такі радикальні методи. Ми знаємо законодавство, що живемо у воєнний час і у кожної людини повинна бути відповідальність. Ми ж не в СРСР живемо, щоб відправляти спеціального наглядача від влади, який буде стежити за всім. Українці – вільні, але відповідальні люди. Думаю, у клубу перед наступним виїздом будуть проблеми, пов’язані із довірою до своїх працівників.