Аталанта – переможець Ліги Європи 2023/24: екскоманда Малиновського розгромила Байєр і здобула історичний трофей

838
Аталанта – Байєр. Фото: Google
Сьогодні, 22 травня, пройшов фінальний поєдинок у Лізі Європи між Аталантою та Байєром. Перемогу у другому за значимістю єврокубку здобув італійський клуб з рахунком 3:0.
  • Аталанта вперше вийшла у фінал єврокубкового турніру і перемогла.
  • Бергамці у плей-оф обіграли Спортінг Лісабон (1:1, 2:1), Ліверпуль (3:0, 0:1) та Марсель (1:1, 3:0).
  • Байєр вигравав Кубок УЄФА 1987/88 та ставав фіналістом Ліги чемпіонів 2001/02.
  • Команда Хабі Алонсо в плей-оф Ліги Європи пройшла Карабах (2:2, 3:2), Вест Хем (2:0, 1:1) та Рому (2:0, 2:2).

Байєр став чемпіоном Бундесліги, не програвши жодного матчу у сезоні, тому справедливо вважався у букмекерів фаворитом фіналу ЛЄ. Але в Аталанти була своя думка з цього приводу.

Вже на 12-й хвилині Адемола Лукман підхопив м’яч у штрафному майданчику та швидко вгатив його у лівий кут воріт. Голкіпер був безпорадним.

Через 14 хвилин Лукман оформив дубль, майстерно пробивши у правий нижній кут воріт.

У другому таймі Байєр, як не старався, але відквитати бодай один гол не зміг, а в кінці гри пропустив і третій гол. Героєм фіналу та автором хет-трику став Лукман, який хитнув Тапсоба та прошив Коваржа потужним ударом.

Відзначимо, що Адемола – другий гравець із хет-триком у фіналі Кубка УЄФА/Ліги Європи. Першим був Юпп Гайнкес 1975 року за гладбахську Боруссію.

У підсумку Аталанта стала переможцем Ліги Європи сезону 2023/24. Це перший європейський трофей в історії бергамського клубу.

Ліга Європи, фінал

Аталанта – Байєр – 3:0

Голи: Лукман, 12, 26, 76

Нагадаємо, що з 2019 по 2023 рік кольори Аталанти захищав хавбек збірної України Руслан Малиновський, який зараз грає в Дженоа.

• Фінальний матч наступного розіграшу Ліги Європи відбудеться 21 травня 2025 року на стадіоні «Сан-Мамес‎» в іспанському місті Більбао.