«Все ще мрію стати чемпіоном світу»: інтерв’ю Дерев’янченка про переможний камбек і прогноз на бій Усик-Дюбуа 2
Боксер Сергій Дерев’янченко цього місяця успішно повернувся у ринг після тривалої відсутності, здолавши нокаутом у шостому раунді Джеремі Рамоса.
Перед цим наш атлет бився аж у серпні 2024 року, коли за очками одноголосним рішенням суддів поступився Крістіану Мбіллі, боксуючи з четвертого раунду з відірваним біцепсом лівої руки.
В ексклюзивному інтерв’ю сайту Sport-express.ua ми обговорили з Дерев’янченком його переможний камбек, подальші цілі, а також актуальні теми українського боксу.
Що Дерев’янченко думає про власну перемогу? «Можна сказати, що боксував безплатно»
– Сергію, вітаємо вас з переможним поверненням у ринг. Як самі оцінюєте свою перемогу над Джеремі Рамосом?
– Це був бій для того, щоб повернутися, адже перед цим через травму я мав 11-місячний простій. Усе склалося добре. Радий своєму камбеку, та й вигравати завжди приємно. Тепер чекаю наступного поєдинку.
– Рука не турбувала?
– Я почувався добре.
Сергій Дерев’янченко. Фото: Instagram
– Суперника для повернення цілеспрямовано обрали прохідного?
– Так. В нього 30 професійних боїв, і стартував він добре. Однак коли боксер програє один матч, другий, то від нього відмовляються промоутер та менеджер. Далі людина починає займатися своїми справами, а бокс стає додатковим заробітком. У США таких багато.
Розумію, що ті ж молоді Хайме Мунгія та Крістіан Мбіллі обирали мене, бо я вже є віковим боксером, при цьому мав хороші бої із зірками. Матчі зі мною вони бачать сходинкою для виходу на великі поєдинки.
– Гонорар за бій з Рамосом ми можемо назвати?
– Ну, можна сказати, що боксував безплатно.
Які цілі в Дерев’янченка? «Мій останній бій буде в 40 років»
– Коли, де та проти кого ви можете провести свій наступний поєдинок?
– Насправді, зараз цього не знаю. Поєдинком з Рамосом я поки лише нагадав про себе й показав, що у строю, бо не усі знали про моє бажання продовжувати. Зараз мій менеджер Кіт Коннолі буде працювати над наступним боєм.
Просто в цьому виді спорту усе швидко змінюється. Сьогодні в тебе може бути один рівень опозиції, але якщо ти завтра переможеш когось з топ-10, то вже є шанси претендувати на зустріч з якоюсь суперзіркою навіть рівня Канело Альвареса.
– Скільки ви ще плануєте залишатися у професійному боксі?
– Я казав, що мій останній бій буде у 40 років. Зараз відчуваю, що в мене ще є бажання та сили. При цьому, знову ж таки, поєдинок, який я провів, був для того, аби повернутися та зрозуміти своє самопочуття після операції та тривалого відновлення. Не знаю, наскільки це можна вважати суттєвою опозицією. Я домінував та повинен був виграти.
Ось наступний бій, який, я сподіваюся, буде з більш конкурентним суперником, краще відповість на питання, чи є в мене сили конкурувати з топами.
– Чого ви хотіли б досягти за той проміжок кар’єри, який собі відміряли?
– Я хотів би повернутися до топів, й в мене залишається мрія стати чемпіоном світу. Я тричі бився за пояс, але не зміг його отримати. Хочеться і титул виграти, і грошей заробити. Усе воно взаємопов’язано.
Які очікування від бою Усик-Дюбуа 2? «Команда британця налаштована взяти реванш та залишити усі пояси в Лондоні»
– Які ваші очікування від бою за звання абсолютного чемпіона світу у хевівейті між Олександром Усиком та Даніелем Дюбуа?
– Усик буде фаворитом у цьому протистоянні, але Дюбуа та його команда налаштовані взяти реванш та залишити усі пояси в Лондоні. Зі свого боку Усик також не хоче віддавати титули:) Думаю, що цей бій буде ще кращим за перший. Очікую на дуже гарну та потужну сутичку з напруженням до останньої хвилини.
– Тобто передбачаєте, що матч пройде повну дистанцію?
– Тяжко сказати. Це хевівейт, у якому кожен удар може вирішити долю поєдинку.
Мені здається, Усик, як і в першому бою, обере тактику руху на ногах, що в нього гарно виходить, та застосування серійних комбінацій. Він швидший за Дюбуа, і якщо британець не буде його діставати, то почне швидше втомлюватися й не зможе донести свої акцентовані удари. Усику не варто зупинятися та стояти перед Дюбуа, бо той почне бити, й це буде позначатися на Усику. Все ж він є великим і міцним суперважковаговиком.
– Що ви думаєте про нашого легковаговика Дениса Берінчика? Чи зможе він повернутися та знову стати чемпіоном світу?
– Це залежить від самого Берінчика. Чи хоче він відкотитися трохи назад та почати знову підійматися? Я знаю його по збірній України й можу сказати, що це боксер високого класу, який має усе для цього.
Олександр Усик. Фото: Getty Images
– Ще один вже ексбоксер легкої ваги Василь Ломаченко завершив свою професійну кар’єру. Як ви оцінюєте його спортивний шлях?
– В нього була дуже хороша любительська кар’єра, адже він виграв усе, що можливо, двічі ставши олімпійським чемпіоном. В профі в Ломаченка також була хороша кар’єра. Він здобув звання чемпіона світу у трьох вагових категоріях. Однак Ломаченко хотів стати абсолютом, чого зробити не зміг, хоча й двічі бився за це звання. Напевне, для нього це дуже боляче.
Можливо, Ломаченко не став суперзіркою. З усім тим варто розуміти, що це залежить не лише від боксера, а й від промоушену. Мені здається, що Top Rank та Боб Арум не вивели його на той рівень, на якому він міг та повинен був боксувати.
* * *
Рекомендуємо також наше відверте інтерв’ю з Дерев’янченком про його яскраву кар’єру та три чемпіонські бої.