«Після поразки хейтер обіцяв мене вбити»: Віталій Сачко – про секс в турі, лицемірство тенісисток і найбільший гонорар
Лідер українського рейтингу АТР Віталій Сачко нині перебуває у Словаччині, де відновлюється від травми, отриманої ще на початку року.
У період своєї реабілітації спортсмен відгукнувся на пропозицію сайту Sport-express.ua та дав ексклюзивне інтерв’ю, у якому не тільки поділився своєю нинішньою ситуацією, а й відповів на різноманітні питання про свій шлях у тенісі.
- Протягом розмови запитали у Віталія про наступне:
- Коли можна очікувати на його повернення на корт?
- Чому його батько вибігав на майданчик під час ігор?
- Скільки ракеток зламав протягом кар’єри?
- За що його хотів вбити хейтер?
- Який мав найбільший гонорар?
- У чому полягає лицемірство жінок-тенісисток?
- Хто є найкращим гравцем сучасності?
- Хто з українок є найсексуальнішою тенісисткою?
- Чи мав секс в турі?
Віталій Сачко. Фото: Google
«Кажуть, що на моє відновлення може знадобитися ще один-два тижні»
– Віталію, чим ви зараз займаєтеся? Де перебуваєте?
– Зараз я травмований. Надірвав м’яз, що кріпиться до ребра. З початку 2024 року намагаюся якось усунути цю проблему та вже пропустив два місяці.
На турнірі у Таїланді я вийшов на матч, але не зміг зіграти через біль, тому знявся. Потім дав собі паузу у десять днів та мав у складі збірної України грати поєдинки Кубка Девіса проти США. На жаль, також стан здоров’я не дозволив.
Нині я курсую між Чехією та Словаччиною, відновлююся. Прямо зараз знаходжуся у Словаччині у своїх тренерів з фізичної підготовки та фізіо. Намагаємося розв’язати цю проблему.
– Терміни вашого відновлення вже відомі?
– Я минулого тижня пробував на тренуваннях грати в теніс, але знову почав відчувати біль. Довелося припинити заняття. Роблю вправи на укріплення м’язів.
Хочу знову пройти обстеження, тому поки чекаю. Хтось каже, що один-два тижні ще знадобиться на відновлення. Однак поки важко щось сказати точно.
«Батько вибіг на корт та закричав: «Йди звідси, зараз я тобі покажу, як треба грати!»
– Тоді пропоную поговорити про вашу кар’єру. Як ви почали займатися тенісом?
– Займатися почав у сім років в рідному Кременчуці. Мій батько – підприємець, але грав у теніс на аматорському рівні. Якось він спитав, чи не хочу я також спробувати. Я погодився, і він відправив мене на тренування. У перший місяця я взагалі не хотів грати, бо нічого не виходило. Проте із часом втягнувся і мені сподобалося.
Рік займався у Кременчуці, але батько хотів, аби я грав на професійному рівні. Йому порадили відвести мене до академії Їржі Новака у чеському Простейові. Він знайшов контакти, про все дізнався та відправився туди зі мною.
В Чехії я почав тренуватися та грати змагання. Перший час ми їздили туди-сюди кожен місяць. Однак поступово я почав все більше часу проводити за кордоном і в підсумку так і залишився у Чехії.
– Хто з тренерів відіграв найбільшу роль у вашому становленні?
– Я довго тренувався із моїм першим тренером у Чехії Антоніном Паним. Він поставив мені техніку, удари… У психологічному плані та розумінні гри то, однозначно, мій нинішній тренер Новак.
– Траплялися на вашому шляху надто вимогливі коучі?
– Не можу сказати, що в мене колись були надмірно суворі тренери. Складніше завжди було із моїм батьком, який перебуває поряд зі мною протягом усієї кар’єри (сміється, – прим. Д.В.). Він дуже переживає та навіть не може дивитися мої матчі.
Зараз я перестав їздити із ним хоча б на якісь змагання. Бо це не допомагає мені психологічно. І так на корті нервуєш, а ще дивишся на батька – на ньому лиця немає. Не додає впевненості.
– За усі ці роки він так і не звикнув до того, що ви професійний тенісист?
– Він каже, що не може до цього звикнути. Переживає ще більший адреналін, аніж я сам, коли граю. Йому хочеться, аби в мене все виходило та я був успішним. Він робить усе, що у його силах, за що я дуже вдячний.
Віталій Сачко. Фото: Google
– Він на корт ніколи не вибігав на емоціях?
– Були й такі моменти. Років до 18-19 батько був присутнім майже на усіх моїх тренуваннях, коли не був на роботі.
Мені було років 14, і я грав спаринг. Щось не дуже в мене виходило, і я поступався. Батько не витримав, взяв ракетку та закричав: «Йди звідси, зараз я покажу тобі, як треба грати!». Той хлопець непогано грав і почав прибивати його (сміється, – прим. Д.В.). Батько через два гейми повернув мені ракетку та сказав: «Іди сам грай».
– Скільки ви ракеток зламали протягом кар’єри?
– Думаю, до 20 за всю кар’єру. Більше це було у дитинстві. Я дуже нервував на корті. Особливо, коли батько не був присутнім. Зовсім не міг себе стримувати, кидав каретки після кожного м’яча, ламаючи їх.
– Яку найдорожчу зламали?
– Це була остання, роки три чи чотири тому. Я не хотів її ламати, але зробив подачу й вона вилетіла в мене з руки та тріснула. Коштувала вона приблизно 200 євро. На щастя, ця ракетка за контрактом дісталася мені безплатно.
– Скільки сьогодні коштує ваша ракетка?
– Якщо зайти на сайт HEAD, то ціна на неї буде 200 євро. Однак магазинні та ті, які мені присилають напряму з компанії, відрізняються матеріалами.
«Після поразки хейтер обіцяв мене вбити»
– Як ви реагуєте на хейт?
– Мені стільки повідомлень від різних лудоманів приходить після матчів! Це жах! І неважливо, виграв я чи програв. Якщо доходиш до пізніх стадій турнірів, то може прийти 30-40 повідомлень. Якщо програєш, то може й 100 прийти.
Буває, я заходжу та перевіряю запити в інстаграмі, бо іноді туди приходять якісь пропозиції по турнірах чи, ось, наприклад, ви мені написали щодо інтерв’ю. Періодично треба розгрібати це сміття. Проте більшість повідомлень я просто ігнорую.
– Який найбільший хейт прилітав від людини, яка згоріла на ставках?
– В однієї людини пукан настільки підгорів, що вона прислала мені спочатку десь 50 повідомлень текстових, а потім ще з десяток голосових. В мене вони навіть колись були збережені.
– Так що казав хейтер?
– Обіцяв, що знайде мене та вб’є. Писав, що хоче мене тотально знищити з цієї планети. Ну, як бачите, на щастя, я ще живий (сміється, – прим. Д.В.).
– Протягом кар’єри у вас були моменти, коли хотілося завершити з тенісом?
– В принципі, ніколи такого не було. Коли в мене не виходило у 19-20 років і не було результату, то батько питав, чи не хочу я перемикнутися на навчання та вступити у якийсь університет в США. Я сказав, що хочу грати.
– Які найбільші призові ви отримували в кар’єрі?
– За вихід у півфінал кваліфікації Australian Open-2024 я отримав 37 тисяч доларів, але з них ще треба сплатити податки.
«Жінки протестують за рівні призові на Grand Slam, але по п’ять сетів грати не хочуть»
– Нещодавно Нік Кірьос заявив, що виступає проти рівності призових у жінок і чоловіків на турнірах Grand Slam. Його цитата: «Я грав чотири години на Відкритому чемпіонаті Австралії, а Еліна Світоліна грала близько 40 хвилин, і нам обом заплатили однаково». Погоджуєтеся?
– Я також бачу в цьому несправедливість. На турнірах Grand Slam призові в чоловіків і жінок однакові, але відвідувачів та глядачів онлайн набагато більше саме на чоловічих матчах.
Ок, я, в принципі, згоден із тим, що в сучасному світі усі повинні бути рівними. Проте чому жінки не виступають за те, що вони також хочуть грати до перемоги в трьох сетах, як і чоловіки? Вони не протестують за те, аби грати так само як і чоловіки. Вони протестують лише там, де їм вигідно.
Еліна Світоліна. Фото: Google
– Скільки ви витрачаєте на утримання своєї команди у рік?
– Торік я відіграв понад 30 турнірів. Не на усі змагання я їздив із командою, на більшість – сам. Однак часто брав із собою фізіо. Зарплати, квитки на літаки, проживання та харчування для членів моєї команди сумарно обійшлося мені приблизно у 40 тисяч доларів.
– Топ-3 найкращих тенісисти сучасності для вас.
– Мені дуже подобається досягненнями, стилем гри, поведінкою на корті та поза ним Яннік Сіннер. Також назву свого тренера Новака. Коли ми почали працювати разом, то я передивився усі його матчі. Він для мене став ніби другим батьком. Третім нехай буде Кірьос. Ігри за його участі реально цікаво дивитися у сучасному тенісі. Ніколи не знаєш чого чекати від нього.
– Яка зараз ситуація у вашому рідному Кременчуці? Досі перед очима прильот у торговельний центр влітку 2022-го.
– У мене додому їздить батько, бо він там працює. Я завжди читаю новини та в курсі, якщо відбуваються прильоти по місту. До речі, мій батько знаходився у 500 метрах від згаданого вами торговельного центру під час трагедії.
Я грав на турнірі у Німеччині та у новинах прочитав, що відбувся прильот по громадському місцю. Почав дзвонити батьку. Зв’язок був поганим, десь пів години я не міг його почути. Я ледве не посивів за цей час. Дякувати Богу, ми все ж таки зв’язатися і він сказав, що із ним усе гаразд.
– У вас з рідних хтось в місті залишається?
– Батько їздить між Простейовом та Кременчуком. Постійно у місті залишаються дідусь із бабусею та дядько.
Пощастило, поки домівки в усіх цілі. Хоча літали над головами ракети та «шахеди».
«Секс в турі? Звичайно, що є!»
– Про більш приємне – що на особистому?
– На особистому нікого немає.
– Дівчата часто пишуть та пропонують познайомитися?
– Та ні, не часто. Це, в принципі, делікатна тема. Можливо, у майбутньому піду на проєкт «Холостяк». Жартую, звичайно.
Чесно кажучи, із цими тренуваннями на якісь стосунки просто немає часу та навіть інколи бажання. Буває, приходиш з корту дуже втомленим, потім ці постійні роз’їзди на турніри…
– Ну, якщо на особистому штиль, то тоді давайте ваш топ-3 найсексуальніших тенісисток.
– Даяна Ястремська – симпатична. Наші дівчата найгарніші, це усі знають. На друге місце можна поставити Аманду Анісімову зі США. Симпатична також австралійка Айла Том’янович.
Даяна Ястремська. Фото: Google
– Багатьох людей непокоїть питання – секс в турі є?
– Звичайно, що є (сміється, – прим. Д.В.). Він є усюди!
Скажу так, що коли паралельно проходять турніри WTA та АТР, то таке нечасто відбувається, що спортсмени сплять між собою. Бо хлопці-тенісисти переважно їздять на турніри зі своїми дівчатами, а дівчата тенісистки – із хлопцями.
– Особисто у вас в турі секс траплявся?
– Я краще утримаюся від відповіді на це питання (сміється, – прим. Д.В.).
– І останнє – про що ви мрієте сьогодні?
– У мене дві мрії. Перша така сама, як і в кожного українця сьогодні – щоб війна завершилася якнайшвидше перемогою України й усі наші солдати повернулися додому живими та здоровими. Друга – більше здоров’я собі та оговтатися від тієї травми.