«Я закликаю вас подати у відставку»: українська сторона вимагає покарання очільника технічного директорату ЧС

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
205
0 голосів
«Я закликаю вас подати у відставку»: українська сторона вимагає покарання очільника технічного директорату ЧС
Ольга Харлан. Фото: Google
Президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев закликав до відставки голову технічного директорату чемпіонату світу-2023 Дітера Ламера.

Президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев розкритикував голову технічного директорату чемпіонату світу-2023 Дітера Ламера, який опинився у центрі скандалу з дискваліфікацією Ольги Харлан:

«До цього часу немає жодного офіційного пояснення та повідомлення причин дискваліфікації та навіть офіційного рішення про це. Проте в ЗМІ вже декілька днів є відео де саме ви, пан Ламер, розмовляєте прямо посеред спортивного залу по телефону тренера «нейтральної спортсменки» Анни Смірнової під час скандальних подій.

Це саме ви – пан Ламер, повідомили мені, що це ваше рішення дати «чорну картку» і у відповідь на моє прохання надати протокол технічного директорату, кричали на мене в технічному директораті, так нічого і не надавши.

Так само це саме ви – пан Ламер, кричали на мене у відповідь на моє питання, чи це ви відповідали за жеребкування на чемпіонаті світу, яке в першому ж колі основної сітки звело наших провідних фехтувальників Ольгу Харлан та Дмитра Рейзліна з «нейтральними спортсменами».

Михайло Ілляшев закликав до відставки Дітера Ламера:

Я не суддя що б визнавати вас винним, але я маю всі підстави чітко і відверто заявити вам, що в мене не має до вас довіри. Я впевнений, що в цьому зі мною буде солідарна вся українська фехтувальна спільнота та багато людей з усього світу. І в цьому ви не зможете мені дорікнути.

Пан Дітер Ламер, я закликаю вас подати у відставку з усіх керівних органів Міжнародної федерації фехтування».

  • Ольга Харлан є олімпійською чемпіонкою Пекіна-2008 та шестиразовою чемпіонкою світу.
  • Українка отримала дискваліфікацію після відмови тиснути руку фехтувальниці з РФ Анні Смірновій. 
  • Українка здобула перемогу над росіянкою (15:7) і після завершення бою пропонувала стукнутися зброєю замість рукостискання. Проте після того, як росіянка відмовила від пропозиції, українка залишила доріжку.
  • Організатори турніру дискваліфікували Харлан, мотивуючи це порушенням спортивних принципів і правил фехтування – кожна сутичка має обов’язково завершуватися рукостисканням.  
  • Згодом дискваліфікацію Харлан відмінили. Також МОК запевнив, що Харлан попри все матиме спеціальну ліцензію на участь в Олімпіаді 2024 року, що пройде в Парижі.