Історична подія: вперше за 27 років українка виступила у фіналі Кубка світу з шорттреку

315
Ксенія Адаменко. Фото: Getty Images
19-річна шорттрекістка Ксенія Адаменко вперше з 1996 року представила Україну в фіналі Кубка світу на будь-якій дистанції, а у своїй дисципліні на 500 метрів вона взагалі стала першою.

Історична подія сталася у стартовому етапі Кубка світу з шорттреку, який проходив у канадському Монреалі! 19-річна спортсменка Ксенія Адаменко вийшла до фіналу змагань.

Загалом, окрім Адаменко, Україну на стартовому етапі Кубка світу представляло ще четверо спортсменок:

• Єлизавета Сидьорко,
  • Мирослава Селюкова,
  • Світлана Репецька,
  • Уляна Дуброва.

Втім, з них лише 19-річна спортсменка змогла подолати кваліфікацію та вийти до чвертьфіналу, де вона посіла друге місце. Третьою вона фінішувала у півфіналі та з результатом 45.080 кваліфікувалась у фінал В. Там вона посіла друге місце (45.273) та сьоме – у підсумковій класифікації.

31. Мирослава Селюкова (Україна)

• Адаменко вперше у дисципліні 500 метрів дісталася до фіналу етапу Кубка світу з шорттреку на дистанції 500 метрів.
  • Також вона стала першою українкою за 27 років, яка виступила у фіналі етапу Кубка світу на будь-якій дистанції.
  • Останньою українською шорттрекісткою, яка виступила у фіналі етапу Кубка світу, була Наталія Сверчкова, що посіла друге місце на дистанції 1000 метрів у 1996 році.
  • Сверчкові дотепер також належав найкращий результат України на даних змаганнях на дистанції 500 метрів - півфінал у 2000 році.