Відбулось голосування за найкращого юного атлета у літніх видах спорту в Європі: Болюх посів четверте місце

Аватар Дмитро Чорнобай Дмитро Чорнобай
154
0 голосів
Відбулось голосування за найкращого юного атлета у літніх видах спорту в Європі: Болюх посів четверте місце
Кірілл Болюх. Фото: Google
Український стрибун у воду Кірілл Болюх увійшов до четвірки найкращих молодих спортсменів Європи за версією об'єднання Олімпійських комітетів Європи.

6 жовтня у рамках Генеральної асамблеї Європейських олімпійських комітетів (ЄОК) були оприлюднені імена володарів XІІ Премії Петра Нуровського.

Українець Кірілл Болюх посів четверте місце за підсумками фінального голосування за звання найкращого юного атлета у літніх видах спорту в Європі.

«Я вдячний за підтримку Європейським олімпійським комітетам. Сьогодні я можу стояти тут перед вами завдяки тій допомозі, яку отримала українська збірна після того, як 24 лютого 2022 року в нашу країну прийшла війна.

2022 року я виборов дві срібні медалі на чемпіонаті Європи, цьогоріч став дворазовим чемпіоном Європейських ігор. Це нагороди для українського народу, який попри все залишається сильним та незламним і мотивує й мене йти вперед!» – сказав Болюх на церемонії.

Зазначимо, що перше місце на двох розділили німецька гімнастка Дар'я Варфоломеєв і турецький плавець Кузей Тунчеллі. Обом спорстменам – по 16 років.

  • Кірілл у 2023 році вперше у кар'єрі здобув медаль чемпіонату світу – «срібло» у синхронних стрибках з 10-метрової вишки, спільно з Олексієм Середою.
  • Також Болюх виграв два «золота» на Європейських іграх 2023 року.
  • Українець здобув дві медалі етапів Кубка світу зі стрибків у воду в Китаї та Канаді: «бронзу» та «срібло» у синхронних стрибках з 10 метрів.