«Перед Олімпіадою тхне ворожою ІПСО»: Захарова жорстко відреагувала на звинувачення Верняєва, згадавши Роналду

Аватар Євген Чепур Євген Чепур
4096
1 голос
«Перед Олімпіадою тхне ворожою ІПСО»: Захарова жорстко відреагувала на звинувачення Верняєва, згадавши Роналду
Олег Верняєв та Стелла Захарова. Фото: Google
Віцепрезидентка Української федерації гімнастики Стелла Захарова відреагувала на звернення олімпійського чемпіона Олега Верняєва щодо неякісного екіпірування.

Олег Верняєв поскаржився на якість екіпірування, у якому він готується до Олімпійських ігор-2024, опублікувавши фото з доказами своїх слів.

Стелла Захарова заявила, що навмисно не відреагувала на звернення гімнаста оперативно.

«До мене звернулась численна кількість представників мас-медіа за останні декілька днів стосовно деяких питань підготовки нашої команди зі спортивної гімнастики до ОІ в Парижі.

Я спеціально витримала паузу для того, щоб дати можливість висловити всім свою професійну та не дуже точку зору щодо спортивної гімнастики, а особливо тим, хто «спеціаліст по всім темам, галузям, жанрам та зрадам».

Очільниця Української федерації гімнастики розповіла, що зробив Верняєв.

«Один з наших провідних та найкращих гімнастів Олег Верняєв запостив сторіз з розірваними чешками й відмітив мене і нашу Федерацію.

Перше, що хочеться підкреслити, це те, що у будь-якого спортсмена, який займається тим чи іншим видом спорту професійно або просто для себе, є спорядження, за допомогою якого вони тренуються та виступають». 

Колишня спортсменка заявила, що навіть у легенд спорту бувають проблеми з екіпуруванням. 

«У футболіста це форма (гетри, шорти, майка) щитки та бутси. І, уявіть собі, ці засоби після високоінтенсивних тренувань та ігор мають властивості виходити з ладу, якими якісними вони не були б.

Навіть у Кріштіану Роналду рвуться гетри, носки та бутси. У плавців рвуться шапочки, купальні труси та купальники й так далі. І це нормальне явище для гімнаста, футболіста чи плавця».

Захарова сказала, що гімнаст не впорався з психологічним тиском під час підготовки до ОІ-2024.

«Коли спортсмен готується до найважливішої події у професійному спортивному житті – Олімпійських ігор, звичайно, є момент виснаженості та нервозності, іноді емоції переважають. Кожна дрібниця може зіпсувати тренування, настрій, а також стратегію підготовки до важливих стартів. 

Так буває, і від цього ніхто не застрахований. І я глибоко переконана, що Олег, не витримавши високих навантажень, як фізичних, так і психологічних, дозволив емоціям взяти гору. Я як професійна спортсменка його розумію і зла не тримаю».

Стелла Георгіївна запевнила, що особисто слідкувати за кожною одиницею екіпірування вона не може.

«Ще раз хочу підкреслити, що якими якісними бутси чи бігові кросівки не були б, вони рвуться та псуються, і те саме з чешками та носками, під високими навантаженнями вони рвуться, ми вважаємо це за розхідний матеріал. Порвались – викинули, взяли нові й тренуємось далі.

Федерація і тим паче я особисто слідкувати за кожною парою чешок чи носків у наших спортсменів не можемо, та і не повинні».

Керівниця УФГ стверджує, що всі питання, які постають у гімнастів під час підготовки та тренувань, вирішуються швидко.

«Базові потреби наших гімнастів закриті, і чешки змагальні/тренувальні є вдосталь. Чому наш гімнаст не звернувся до Федерації або до мене, якщо чогось не вистачає – на це питання відповісти я не можу.

Українська федерація гімнастики та Федерація спортивної гімнастики України миттєво реагує на подібні запити. Але запиту не було й дуже прикро, що ми про щось здогадуємось зі сторіз у соцмережах».

Захарова звернулася до преси та сказала, що тепер у відомого гімнаста буде відразу 30 пар чешок.

«Про запас ми вже закупили ще 30 пар чешок спеціально для нашого ключового спортсмена команди – Олега Верняєва.

Хочу також, користуючись нагодою, звернутись до представників ЗМІ які, фахово не розібравшись у питанні, ну дуже активно підхоплюють такі дрібниці, інтерпретують їх по-своєму та видають це за скандал. Майже всі заголовки починались словом «скандал». Я розумію, що вам необхідні перегляди, переходи, перепости, коментарі та хайп, а, коротко кажучи – охоплення».

Президентка Української федерації гімнастики додала, що будь-який скандал у нашій країні йде на користь рф.

«Але ми також розуміємо, що будь-які скандали чи сварки між собою перш за все вигідні нашим ворогам. Хочу звернути увагу на те, що перше ЗМІ, кореспондент якого звернувся з проханням прокоментувати сторіз нашого гімнаста, це видання «Коротко про». Це колишнє видання «КП в Україні» та ще раніше «Комсомольська правда» за ліцензією «Комсомольської правди» з росії».

Стелла Георгіївна запевнила, що ексклюзивних коментарів на цю тему давати не збирається.

«А потім вже набігли інші журналісти, як російські, так і наші, які теж цікавились і бажали отримати ексклюзивний коментар. Так от, відповідаю всім: ексклюзивних коментарів не буде. Всю інформацію ви можете отримати у цьому дописі.

Перед Олімпійськими іграми тхне ворожою ІПСО. Я, як віцепрезидент УФГ, як президент ФСГУ та спортивний функціонер не дозволю сіяти розбрат у національній збірній команді та використовувати імена наших найкращих спортсменів для дискредитації збірної команди, Федерації, Міністерства молоді та спорту України та нашої держави».

Захарова звинуватила пресу, в тому, що вітчизняні ЗМІ мало уваги приділяють перемогам гімнаістів.

«Дуже прикро, що коли наші гімнасти завойовують медалі, ну зовсім мала кількість ЗМІ це взагалі висвітлює, ну зовсім рідко беруть інтерв’ю у спортсменів саме про їх досягнення та результати.

Про анонси й трансляції спортивних подій взагалі можна навіть і не мріяти, їх просто немає. А от зачепитись за будь-яку дрібницю і роздмухати до рівня скандалу – це політика деяких ЗМІ».

Очільниця УФГ додала, що для наших спортсменів робиться все, що тільки можна, щоб вирішити усі проблеми.

«Далі, наголошую на тому, що саме зараз ми – УФГ, ФСГУ, Міністерство молоді та спорту – як ніколи об’єднались та намагаємось задовольнити всі потреби наших спортсменів. І найважливіше – на даний момент наше профільне Міністерство фінансує все, що стосується підготовки наших спортсменів до ОІ в Парижі й створює максимально сприятливі умови для того, щоб наші гімнасти могли тренуватись і завойовувати медалі».

На кінць Захарова заявила, що всі потреби федерація задовільнити не може.

«Мінмолодьспорту виконує практично всі прохання та запити спортсменів, якщо вони входять в статті витрат, які дозволені законом. Але, хочу також наголосити на тому, що за бюджетні кошти неможливо задовольнити абсолютно всі забаганки й десь нам усім потрібно шукати додаткове фінансування. Крім того, необхідно розуміти, що сьогодні пріоритет – це витрати на оборону та наших військових, а не на спорт», – написала президентка УФГ у фейсбуці.

  • Верняєв є срібним призером Олімпіади у Ріо 2016 року у багатоборстві та переможцем змагань на брусах. Олег вже відібрався на Ігри-2024 у Парижі.
  • Олімпіада пройде з 26 липня до 11 серпня.