Втретє поспіль: українка здобула «срібло» на чемпіонаті Європи з важкої атлетики – подробиці успіху

247
Анастасія Манєвська. Фото: Google
На чемпіонаті Європи з важкої атлетики, що триває у столиці Болгарії Софії, українська спортсменка Анастасія Манєвська здобула срібло у ваговій категорії до 87 кг.

Є четверта велика медаль збірної України на Євро-2024 з важкої атлетики. Після золотих нагород Каміли Конотоп і Ганни Давидової та срібла Світлани Самуляк ще одну нагороду такого ж ґатунку до синьо-жовтою скарбнички поклала Анастасія Манєвська.

У ривку результат Манєвської став лише шостим – 102 кг у першій спробі. Два наступних підходи – на 105 і 106 кг – українка не реалізувала.

А срібним результатом Анастасії стала її спроба у поштовху – 128 кг після другої спроби.

Результат двоборства – 230 кг після двох дисциплін – став найменшим для українки за час виступів на дорослих чемпіонатах Європи, проте його вистачило для так званого великого срібла.

Звання чемпіонки Європи відстояла 25-річна норвежка Сольфрід Коанда.

У ривку вона випередила конкуренток на 13 кг, у поштовху — одразу на 32 кг.

Чемпіонат Європи 2024. Важка атлетика. Софія (БОлгарія)

Жінки (до 87 кг)

1. Сольфрід Коанда (Норвегія) – 120 кг (ривок) + 160 кг (поштовх) = 280 кг
  2. Анастасія Манєвська (Україна) – 102 кг + 128 кг = 230 кг
  3. Ріпсіме Хуршудян (Вірменія) – 105 кг + 122 кг = 227 кг
  • Анастасія Манєвська втретє в кар'єрі стала віцечемпіонкою Європи. У 2022-2023 роках українка двічі виборювала звання абсолютної віцечемпіонки Європи: вигравала срібло в ривку, поштовху та двоборстві.
  • У Софії збірна України має вже 12 малих нагород в загальнокомандному доробку.
  • За великими нагородами Україна ділить третє місце медального заліку чемпіонату Європи з Італією. Попереду лише господарки змагань із Болгарії та представники Вірменії.