«Піонер пресингу»: Лобановський увійшов в рейтинг найкращих тренерів 80-х – на якому місці легенда Динамо

Віктор Глухенький Віктор Глухенький
548
0 голосів
«Піонер пресингу»: Лобановський увійшов в рейтинг найкращих тренерів 80-х – на якому місці легенда Динамо
Валерій Лобановський. Фото: Google
Британське видання FourFourTwo опублікувало рейтинг найкращих тренерів 80-х років 20 століття. Культовий наставник київського Динамо Валерій Лобановський опинився лише на 11-му місці.

Журналісти видання FourFourTwo оприлюднили рейтинг найкращих, на їх суб'єктивну думку, футбольних тренерів 1980-х років.  Неперевершеним наставником у цей період був, як вважають наші британські колеги, італієць Джованні Трапаттоні.

Синьор Трапаттоні у 80-ті перебував дійсно на вершині: з 1980-го по 1989 рік на чолі туринського Ювентуса та Інтера з Мілана він виграв:

 • п'ять золотих комплектів італійської Серії А,
 • кубок Італії,
 • кубок володарів кубків,
 • кубок європейських чемпіонів,
 • міжконтинентальний кубок.

11-те місце в рейтингу британці віддали легендарному тренеру київського Динамо Валерію Лобановському, який обійшов таких знаних наставників як сер Боббі Робсон та Франц Беккенбауер зокрема.

«Валерій Лобановський, визнаний піонер пресингу, тричі очолював київське Динамо, другий прихід з яких припав на 1984-1990 роки і приніс команді безліч нагород, зокрема, другий тріумф у Кубку володарів кубків», – йдеться в короткому резюме Лобановському.

Топ-10 найкращих тренерів 80-х років 20-го століття за версією FourFourTwo:

 1. Джованні Трапатонні
 2. Арріго Саккі
 3. Боб Пейслі
 4. Ернст Хапель
 5. Гус Хіддінк
 6. Юпп Дерваль
 7. Браян Клаф
 8. Алекс Фергюсон
 9. Енцо Беарзот
 10. Мішель Ідальго
 • ... 11. Валерій Лобановський

Нагадаємо, що в аналогічному рейтингу від  FourFourTwo, але за період з  1990-го по 1999 рік Лобановського розташували ще нижче – на 18-му щаблі.