«Ну ти й умієш падати»: як Лобановський підколов легенду Динамо після тріумфу на Олімпіаді

867
Олексій Михайличенко (праворуч). Фото: Google
Колишній півзахисник збірної СРСР динамівець Олексій Михайличенко пригадав перипетії фінального матчу олімпійського футбольного турніру 1988 року.

Олексій Михайличенко став чемпіоном Олімпіади далекого 1988 року, але події 36-річної давнини, коли у фіналі ОІ збірна СРСР переграла Бразилію (2:1 в додатковий час) досі пам’ятає ніби вони відбулися вчора.

«На 30-й хвилині після подачі кутового на виході помилився Діма Харін, і Ромаріо відкрив рахунок. У нас нічого не виходило і моментів було обмаль. Але у другому таймі я заробив пенальті, який реалізував Добровольський, після цього ми вже контролювали гру і вирвали перемогу в додатковий час.

Пам’ятаю, що Лобановський одразу після Олімпіади мені сказав: «Ну ти й умієш падати». Я кажу: «Васильович, це 100% пенальті, я не малював. – «Ну ладно, ладно», –  розповів Михайличенко в інтерв'ю Збірна.