Перший етап Кубку Світу з біатлону: Дериземля відверто проаналізував виступ українців
Українські біатлоністи виступили на першому етапі Кубку світу з біатлону, який відбувався з 26 листопада по 3 грудня у шведському Естерсунді. На жаль для українських вболівальників, у жодній із гонок наші спортсмени не посіли не те що призові місця, а наближені до них.
Сайт sport-express.ua звернувся до першого віце-президента Федерації біатлону України, видатного українського біатлоніста Андрія Дериземлі із проханням поділитися враженнями від першого етапу Кубку світу.
«Чоловічій збірній треба розбігатися, а от жіночій…»
– Враження, як віце-президента Федерації, такі ‒ звичайно, хотілося б кращого результату. Але, як колишній спортсмен, я розумію, що тренери можуть відповісти на це запитання більш детально, оскільки вони готували команди та розуміють, коли спортсмени вийдуть на пік форми. А загалом, хотілося б побачити кращий результат у наступних змаганнях. Сподіваюся, задумки тренерів будуть втілені у життя.
– Чого не вистачило нашій команді, щоб посісти вищі місця?
– Тут треба дивитися індивідуально. Якщо говорити про чоловічу команду, то хлопці проробили великий об’єм роботи, але певне, потрібен час, щоб розбігтися. Думаю, з часом результати будуть покращуватися. На мою думку, чоловічій команді не вистачає саме ходу на дистанції. Щодо жіночої команди, то не вистачає і стрільби, і ходу на дистанції. Це такий компонент, над яким треба постійно працювати.
«Ніхто не працюватиме за спортсмена на вогневих рубежах»
– Вболівальники переживають, що цього сезону знову буде багато розмов про вихід на пік форми, а коли цей момент підійде, цього знову не станеться з якихось причин. Скільки часу, на вашу думку, потрібно нашим біатлоністам, аби вийти на пік форми?
– Якщо відверто, то я розумію тренерів. На жаль, та невелика кількість спортсменів, які є в наявності, ті умови, в яких ми змушені готуватися, наштовхують на думку, що складно показати хороший результат ось так одразу.
У жіночій команді то травми, то ще щось. Я розумію, що вболівальники хочуть результатів, але якби у нас по 100 спортсменів стартувало, то можна було б вибрати серед них найкращих. Однак у нас немає такої великої обойми. Або були б спортсмени, які реально могли б показати високий результат при планах тренерів, але це складно. Працюємо із тими спортсменами, які є.
Ротації, звісно ж, потрохи відбуватимуться. Після перших стартів зроблять висновки і тренери, і самі спортсмени. Звісно ж, тренують тренери, а спортсмени і спортсменки мають виконувати поставленні завдання, але ж якщо говорити про самі змагання, то ніхто не працюватиме за спортсмена на вогневих рубежах. Великий вплив має психологія, а також фізична форма спортсменів та спортсменок, в яких вони умовах готувалися до змагань.