Гучний допінг-скандал у тенісі: відому чемпіонку турніру Grand Slam забанили до 2030 року
Відома тенісистка із Чехії Маркета Вондроушова, яка стала переможницею Вімблдону-2023, отримала скандальне відсторонення через нібито відмову здати допінг-тест. Про це повідомляє ITIA.
Ключовий інцидент стався 3 грудня 2025 року, коли до помешкання Вондроушової прийшов німецький допінг-офіцер, але вона відмовилася здавати пробу на заборонені препарати.
За словами Маркети, він не мав при собі необхідних документів і не повідомив про себе належним чином, до того ж прийшов пізнім вечором, через що вона злякалася і відмовилася впускати до своєї оселі.
Вона здала допінг-тест через три дні після цього візиту іншому співробітнику, але порушення вже було зафіксовано і тепер Вондроушова отримала чотири роки відсторонення.
Після винесення рішення чешка заявила про значний моральний тиск протягом останніх семи місяців і значне розчарування цим скандальним рішенням.
- Відзначимо, що професійні тенісисти зобов'язані повідомляти про своє місцезнаходження відповідні органи, що слідкують за допінгом, і повинні бути готові до навіть неочікуваних візитів.
- 26-річна спортсменка окрім перемоги на Вімблдоні у 2023 році виграла три титули WTA, а її сумарна виграна сума призових складає близько 12 млн доларів.