Інші

«Не думаю, що побачимо росіян на Олімпіаді 2028»: Ігор Лисов про розвиток водних видів спорту та перспективи українців

Даниіл Вереітін
46
1 голос
Колаж: Спорт-Експрес
Президент Федерації України зі стрибків у воду в ексклюзивному інтерв’ю сайту Sport-Express.ua розповів про боротьбу із росіянами у спортивно-дипломатичній площині.

Стрибки у воду – один із видів спорту, де Україна може розраховувати на олімпійську медаль у Лос-Анджелесі. Принаймні, на це сподівається президент профільної Федерації Ігор Лисов. Але не тільки про це варто було з ним поговорити. 

Журналіст сайту Sport-Express.ua Данило Вереітін відвідав чемпіонат України зі стрибків у воду і поспілкувався із президентом Федерації України зі стрибків у воду. Ігор Лисов розповів про: 

  • Підсумки 2024 року для українців у стрибках у воду; 
  • Стан інфраструктури у цьому олімпійському виді спорту 
  • Скільки коштує виростити чемпіона Європи у стрибках у воду 
  • Чи можуть росіяни повернутися на Олімпіаду у водних видах спорту 
  • Які задачі стоять перед українськими спортсменами у водних видах спорту на 2025 рік

«Наступний рік буде ключовим для наших спортсменів» 

– Ігорю Володимировичу, цей рік дещо вирізняється від інших у змагальному сенсі, оскільки наші спортсмени змагалися і на Олімпіаді. На жаль, привезти медаль з Парижу у стрибках у воду не вдалося. А загалом, ви задоволені 2024 роком у вашому виді спорту? 

– Цей рік – успішний для нашої команди. Так, ми дещо втратили, бо минулого року виграли бронзову медаль на чемпіонаті світу. Тепер же у нас було п’яте місце, при тому, що Середа отримав важку травму (відверте інтерв’ю Олексія нашому сайту можна прочитати тут, – прим. Д.В.). І це зовсім непоганий результат. 

Стосовно інших стартів, мене тішить наша доросла команда, тому що вона отримала Кубок на чемпіонаті Європи. Тішать і юнацькі команди, бо є перше місце на чемпіонаті Європи і у медальному заліку стала першою у світі. Якщо ж по золотих медалях дивитися, то Мексика перша, Китай – другий, а ми – треті. 42 команди брали участь.  

Відтак, я вважаю, що ми йдемо правильним шляхом і наступний рік буде ключовим у підготовці до завоювання місць на найвищих щаблях олімпійського п’єдесталу.  

– Ми сьогодні бачимо багато юних спортсменів. Наскільки важко заохочувати молодь до такого виду спорту, як стрибки у воду? 

– Через умови, у яких наразі живе наша держава, не можуть повноцінно працювати наші осередки в регіонах. Маю на увазі Миколаївську область, Луганська область взагалі вже 10 років не має регіонального осередку на місці, усі спортсмени звідти тренуються тут, у Києві.  Але я задоволений нашою співпрацею з Міністерством молоді та спорту. Вони весь час проявляють увагу до нас і намагаються допомогти. 

– Наскільки великою є проблема з інфраструктурою для водних видів спорту в Україні? 

– Це (Ліко-центр у Києві, де ми провели бесіду під час всеукраїнських змагань, – прим. Д.В.) єдиний басейн, який збудовано в Україні в період Незалежності, де можна проводити чемпіонат України. Ясна річ, побудований не за державні кошти. В інших регіонах використовують інфраструктуру, яку було зведено раніше. Зі свого боку, ми передаємо інвентар та обладнання, заохочуємо тренерів, щоб їм було цікаво. Думаю, після закінчення війни зробимо якийсь потужний крок у цьому напрямку.  

– Скільки коштує виростити чемпіона Європи або чемпіона світу у стрибках у воду? 

– Ніхто не може сказати достеменно. Все залежить від фаху спортсмена і фаху тренера. З нашого боку ми можемо забезпечити харчування, проживання і тренування. А далі все залежить від таланту і спортсмена, і тренера.  

У нас дуже хороша школа, де займається 300 дітей. Це теж не державна школа. Змагаючись одне з одним, вони мають достатньо гарний стимул. 

Ігор Лисов. Фото: Google

«Найкраща нагорода: щоб я стояв на змаганнях і з гордістю слухав Гімн України» 

– Ми бачили на паризькій Олімпіаді, що росіяни все одно пролізали на змагання. Наприклад, під іншими прапорами. Як у водних видах спорту із цим справи? Наскільки гостре питання присутності росіян на світових змаганнях? 

– Дякуючи президенту World Aquatics, на сьогоднішній день представникам держави-агресора заборонено брати участь у великих змаганнях у водних видах спорту. Тому сьогодні ми їх і не бачимо. 

– Чи є ймовірність, що вони якось повернуться в Олімпійський цикл на Лос-Анджелес? 

– Я не думаю, що вони на Олімпіаді в Лос-Анджелесі будуть представлені у водних видах спорту. В багатьох інших, на жаль, так. Тому що треба їх не допустити на змагання. Є певний шлях. На сьогодні, я думаю, що вони тренуються на своїх базах, будучи ізольованими від світових змагань.  

– Які показники наступного року зроблять вас щасливим президентом федерації? 

– Щоб бути щасливим, треба, щоб війна закінчилася. Друге: у нас є велике досягнення – срібло на чемпіонаті світу. Завжди перше-друге місця посідають китайці. Весь інший світ зазвичай змагається за бронзові медалі. У нас же вже є срібло, це вже дуже добре. Тому хотілося б замахнутися туди, трохи вище. Найкраща нагорода для мене – щоб на світових змаганнях і Олімпійських іграх я стояв і з гордістю слухав Гімн України.