«Каладзе пішов за росією. Все!»: Нагорняк і Сирота сказали все, що думають про «політика» – легенду Динамо
Президент України Володимир Зеленський ухвалив указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо санкцій проти проросійського грузинського уряду.
До переліку осіб, на яких поширюються обмеження, включено 19 представників влади Грузії, серед них – колишній захисник київського Динамо і Мілану Каха Каладзе, який зараз є мером Тбілісі. Санкції стали відповіддю на силовий розгін протестів у Грузії, спричинених відмовою уряду вести переговори про вступ країни до Європейського Союзу.
Редактор сайту Sport-express.ua Андрій Піскун попросив висловитися про Каладзе колишнього нападника збірної України, який зараз очолює Епіцентр, Сергія НАГОРНЯКА, та ексворотаря київського Динамо Святослава СИРОТУ, який після початку повномасштабного вторгнення боронив нашу країну в рядах ЗСУ.
Чому звернулися саме до них? Нагорняк і Сирота у 2018 році брали участь у ветеранському турнірі у Тбілісі, де з-поміж інших команд перетнулися і з Грузією, де грав Каладзе.
«Каладзе – це ширма впливових людей. Ним керують ляльководи»
– Ви грали у товариському матчі ветеранів України і Грузії у 2018 році, де брав участь і Каладзе. Розкажіть, як вас тоді прийняли у Сакартвело та яким тоді був Каха?
НАГОРНЯК: Якщо чесно, то я абсолютно не знаю Каладзе, ми пересікалися тільки на футбольному полі. Привіталися, та й усе. Після гри був фуршет. Каладзе вже тоді був мером Тбілісі. Він чисто символічно посидів з нами та й поїхав, але я з ним не спілкувався. Як він себе поводив? Дуже спокійно і виважено, ніякої зверхності не було. Грузини нас прийняли дуже добре, тут питань нема.
СИРОТА: Прийняли нас у Грузії добре. Після матчу возили по історичних місцях, показували видатні пам’ятки. Що стосується Каладзе, то особисто з ним я не знайомий і не спілкувався. А от із Георгієм Деметрадзе ми знайомі. Жора завжди був на боці України. Він відвертий, щирий і дуже простий хлопчина. Так, у нього були помилки в житті, але він хороша і добра людина. Деметрадзе підтримує нашу країну, інакше й не могло бути, адже він довгий час провів в Україні.
Святослав Сирота. Фото: Google
– Але Каладзе теж грав в Україні.
СИРОТА: Чесно, не хочу навіть його обговорювати. Що про цих колаборантів і пі***асів говорити? Він пішов за росією. Все! Треба менше звертати увагу на таких, як Тимощук та Каладзе. Вони пішли з нашого життя назавжди. На жаль, це була велика помилка, що вони в нас були.
– Сьогодні президент Зеленський ввів санкції проти проросійських політиків Грузії. Туди потрапив і Каладзе.
НАГОРНЯК: Сумніваюся, що на Каладзе це якось вплине. Коли він востаннє був в Україні? Напевно, на похоронах Андрія Гусіна, може, ще на якісь матчі ветеранів приїжджав.
СИРОТА: [Зеленський] молодець! Я пишаюсь ним. От у кого є яйця, так це у нього.
«Коли росіяни зайдуть у Грузію, то вона знову стане провінцією цієї недокраїни і буде кавунами торгувати на ринках Пітера»
– Як думаєте, чому Каладзе обрав шлях бути проросійським політиком?
НАГОРНЯК: Мені важко це пояснити, адже людина стільки років відіграла у Європі, як і Кавелашвілі, який балотується на пост президента [від провладної партії]. Чесно, я не знаю, що в них у голові.
Я думаю, Каладзе не належить сам собі. У такому молодому віці він вже встиг побувати віце-прем'єр-міністром, міністром енергетики, зараз на другому терміні мера. Повірте, не так просто після закінчення футбольної кар’єри одразу стати міністром енергетики. Мені здається, що за Каладзе стоять якісь впливові люди, а він – як ширма. Слава Богу, я не займаюсь політикою.
Дуже шкода, що хлопець стільки років відіграв у нашій країні, дуже добре знає українців, а тепер веде проросійську політику. Мабуть, ним керують ляльководи. Мені такі люди, як Каладзе, абсолютно не цікаві.
СИРОТА: Напевно, справа у великих грошах. Якщо б він не був десь там наверху і його не засипали грошима і дебільними перспективами, то, думаю, він би теж був нормальним. Дуже багато людей не проходять випробування вогнем, водою і мідними трубами. Каладзе – один з таких. Він поставив особисті інтереси вище за інтереси країни та народу.
Він це зробив свідомо, але тут питання в мотивах. Або він має фінансову мотивацію, або він просто дурна людина, і не розуміє наслідків. Ось ці його вислови, що «у Грузії не буде українізації», де він має на увазі, що це призвело до війни з Росією – це казки для бідних. У них вже була війна з Росією. Грузія вже побачила, що потрібно мати підтримку всіх країн, а не бути рабами у росіян. Але, як ми бачимо, Каладзе не думає про свій народ.
Коли росіяни зайдуть у Грузію, то бідні люди знову стануть провінцією цієї недокраїни і будуть кавунами торгувати на ринках Пітера.
«Народ Грузії підтримує Україну, а політики – ні, вони дивляться в рашку. Зараз це стало ще більш очевидно»
– З Каладзе все зрозуміло, а якою вам здалася основна маса населення Грузії – проросійською чи проєвропейською?
НАГОРНЯК: Нам ще тоді казали, що народ Грузії підтримує Україну, а політики ні, вони дивляться в рашку. Зараз це стало ще більш очевидно.
Пам’ятаю, на ветеранському турнірі у Норвегії ми пересіклися з грузинською делегацією, там був віце-президент їхньої федерації, але Каладзе – не було. Вони дуже добре до нас відносяться, кажуть: «Грузинський народ весь за Україну, окрім політиків». З ким би із грузинів я не спілкувався, то вони завжди висловлюють співчуття українському народу.
Сергій Нагорняк. Фото: ФК Епіцентр
СИРОТА: Я у Грузії прожив два місяці, коли ледве не став віце-президентом Зугдіді. Грузини різні, як і українці. Є щирі, відвертіта гостинні, а є на своїй хвилі. Мені грузини подобаються.
Що стосується їхніх політичних поглядів, то ті, хто при владі, – проросійські, а звичайний народ є проєвропейським та підтримує Україну. Можновладці думають тільки про те, як набити свої кармани.
Пам’ятаю, що грузини були дуже проти Саакашвілі, коли його вже не було. Звинувачували його у репресіях. А я думаю, що Саакашвілі ще й не добив цей кримінальний і проросійський контингент. Щось він зробив неправильно, якщо «Грузинській мрії» (проросійська партія Грузії, – прим. А.П.) вдалося прийти до влади.
У нас теж був Ющенко, ніби проєвропейський, добрий, але привів «регіоналів». Значить, теж щось не правильно робив.
– У Грузії масові протести спровоковані заявою влади про припинення процесу євроінтеграції до 2028 року, але вони жорстко розганяються силовиками. Як ви думаєте, чим все закінчиться?
СИРОТА: Складне питання. Якщо об’єктивно, то нинішня опозиція має перемогти, тому що народ Грузії підтримує європейський вибір. У Росії дуже легко погасити опозиційні настрої, тому що країна велика. Хтось щось не те сказав – його забрали і відправили за Урал. А Грузія – це маленька країна. Якщо люди будуть безслідно зникати, то це не приховаєш і, враховуючи гарячу кров грузинів, такі методи можуть спрацювати в інший бік і ще більше роздмухати акції протесту. Молюся за народ братньої Грузії, хай у них все буде добре.