Названо найвеличніші камбеки в історії футболу: на першому місці матч, який сниться Шевченку в кошмарах

Даниіл Вереітін
Переглядів 5269
Ліверпуль переписав історію футболу, здобувши перемогу над Міланом у 2005 році. Фото: Ліверпуль
Фінал ЛЧ-2005 визнано найкращим камбеком в історії футболу: Ліверпуль пошив у дурні Мілан із Шевченком, відігравши три голи після першого тайму

Спеціалізований ресурс FourFourTwo опублікував рейтинг найвеличніших камбеків в історії футболу. До переліку було включено 32 матчі з різних епох та турнірів. Однак перше місце відведено матчу, у якому брав участь нинішній президент УАФ Андрій Шевченко.

До топ-10 рейтингу увійшли наступні матчі:

1. Мілан - Ліверпуль - 3:3 (ЛЧ 2004/2005)
  2. Манчестер Юнайтед - Баварія - 2:1 (ЛЧ 1998/1999)
  3. Барселона - ПСЖ - 6:1 (ЛЧ 2016/2017)
  4. Реал - Боруссія М - 4:0 (Кубок УЄФА 1985/1986)
  5. Ліверпуль - Барселона - 4:0 (ЛЧ 2018/2019)
  6. ФРГ - Угорщина - 3:2 (ЧС-1954)
  7. Португалія - Північна Корея - 5:3 (ЧС-1966)
  8. Манчестер Сіті - КПР - 3:2 (АПЛ, 2011/2012)
  9. Тотенгем - Аякс - 3:2 (Ліга чемпіоінв, 2018/2019)
  10. Барселона - Гетеборг - 3:0 (Кубок чемпіонів, 1986)

На першому місці опинився легендарний фінал Ліги чемпіонів 2005 року, коли у Стамбулі Ліверпуль зробив диво у матчі із Міланом. Команда Рафаеля Бенітеса за підсумками першого тайму програвала супернику 0:3 і деякі вболівальники "червоних" вирішили залишити Олімпійський стадіон імені Ататюрка ще після першої половини гри.

Тоді в обороні Мілану грали Паоло Мальдіні, Алессандро Костакурта та Яп Стам. Але по перерві Ліверпуль перевернув хід гри Голи Стівена Джеррарда, Владіміра Шміцера та Хабі Алонсо повернули інтригу до матчу. А потім своє слово сказав Єжи Дудек, який кілька разів врятував англійців у додатковий час, а у серії пенальті відбив два удари від суперників, включаючи спробу Андрія Шевченка.

Не вдалось завантажити відео.

• Андрій Шевченко вигравав Лігу чемпіонів разом із Міланом за два роки до стамбульського фіналу. У 2003 матч Мілан - Ювентус також завершився серією пенальті. Свій удар Шевченко реалізував.
  • У 2007 Мілан та Ліверпуль знову зустрілися у фіналі ЛЧ. Тоді перемогу святкували гравці Мілану 2:1.